Jasurbek Yaxshiboyev

Jasurbek Yaxshiboyev zadebiutował w Legii Warszawa

01.05.2021 16:39

(akt. 01.05.2021 20:21)

Jasurbek Yaxshiboyev zadebiutował w Legii Warszawa, w 28. kolejce PKO Ekstraklasy, przeciwko Wiśle Kraków. Zawodnik pojawił się na murawie w 79. minucie, zastąpił Rafaela Lopesa.

Gdy miał siedem lat, codziennie dojeżdżał 60 kilometrów pociągiem do Taszkientu. Trzy lata temu został mistrzem Azji z reprezentacją Uzbekistanu do lat 23. W 2020 roku z powodzeniem rywalizował w lidze białoruskiej. Grał na wypożyczeniu w Eniergietyku-BDU Mińsk i Szachtior Soligorsk. W obu klubach strzelił po dziewięć bramek i miał po trzy asysty. W lutym Jasurbek Yaxshiboyev podpisał umowę z Legią Warszawa, która obowiązuje do czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia. Zawodnik zadebiutował w 28. kolejce ligowej, przeciwko Wiśle Kraków. Pojawił się na boisku w 79. minucie, zmienił Rafaela Lopesa.