Juergen Elitim
fot. Jan Szurek

Juergen Elitim: Dziękuję kibicom

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

19.05.2024 18:53

(akt. 19.05.2024 23:22)

– Oczywiście, nie był to piękny występ, ale dużo pracowaliśmy zarówno w meczu, jak i w trakcie tygodnia, by przygotować się do takiego rodzaju spotkań – mówił po wyjazdowej wygranej z Wartą Poznań (1:0) w 33. kolejce Ekstraklasy pomocnik Legii, Juergen Elitim.

– Myślę, że to mój pierwszy sezon w karierze pod kątem takiego terminarza i sporej liczby meczów. Oczywiście, było mi ciężko, ale uważam, że jestem na to przygotowany. Mieliśmy mnóstwo spotkań w minionych miesiącach, ale odpowiedź zespołu okazała się dobra. Wciąż posiadamy wystarczająco dużo energii, by wygrać na koniec rozgrywek Ekstraklasy.

– W niedzielę mogliśmy zachowywać się lepiej w fazach przejściowych i wcześniej zabić mecz, ale będziemy nad tym pracować. Drużyna jest przygotowana na rozwój.

– Mamy wystarczająco dużo zawodników do przejęcia roli lidera. Posiadamy naprawdę kompaktową drużynę, doświadczonych piłkarzy. Oczywiście, będzie nam brakować Josue, ale to jeszcze nie czas, by o tym rozmawiać.

– Jeśli grasz w Legii, musisz zawsze walczyć o mistrzostwo. W trwającym sezonie się to nie udało, pozostała nam rywalizacja o udział w eliminacjach europejskich pucharów. Jesteśmy świadomi sytuacji naszej i innych drużyn, ale wszystko zależy od nas. Jeżeli wygramy na koniec sezonu, to zapewnimy sobie podium i grę w kwalifikacjach do Ligi Konferencji Europy, niezależnie od wyników na pozostałych stadionach.

– Jestem naprawdę wdzięczny naszym kibicom. Dla mnie to niesamowite, że wspierają nas wszędzie, w każdym momencie. Wiem, że ten sezon nie był łatwy, okazał się niewystarczający dla klubu, ale chcę podziękować fanom, że przyjechali na mecz z Wartą i dopingowali przez całe spotkanie.

Polecamy

Komentarze (34)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.