Juniorzy: Sparwasser odchodzi do I ligi

Piotr Kamieniecki, Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net, Odra Opole

22-06-2019 / 20:59

(akt. 22-06-2019 / 21:18)

Michał Sparwasser, świeżo upieczony mistrz Polski juniorów młodszych z Legią, odchodzi z Łazienkowskiej. Piłkarz będzie od nowego sezonu zawodnikiem Odry Opole.

Michał Sparwasser trafił na Łazienkowską w 2015 roku. Gracz reprezentował stołeczną akademię przez cztery sezony, a przygodę z Legią zakończył zdobywając razem z zespołem juniorów młodszych mistrzostwo Polski w kategorii U-17. Piłkarz odchodzi z ekipy "Wojskowych" na zasadzie transferu definitywnego. 

Legia zaproponowała Sparwasserowi przedłużenie umowy, lecz ten nie zgodził się podpisać kontraktu. Zawodnik zdecydował się na reprezentowanie pierwszoligowej Odry Opole, która musiała zapłącić warszawiakom ekwiwalent za wyszkolenie piłkarza. "Wojskowi" zarobią na ok. 25 tysięcy złotych.

W poprzednim sezonie Odra zajęła dwunaste miejsce na zapleczu Ekstraklasy i zdobyła 40 punktów w 34 meczach. Trenerem niebiesko-czerwonych jest Mariusz Rumak.

Komentarze (18)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Podpułkownik
  • 0 / 0
Szanowna Redakcjo, ale kto przychodzi?
Generał broni
  • 0 / 0
Legia chciała go zatrzymać , wybrał granie w 1 lidze i niema co się chłopakowi dziwić .
Goldwasser to dobra wódka była.
Koniec off topu.
Brak odpowiedniej ścieżki rozwoju przedstawionej przez ludzi z Akademii i tak to się kończy,a potem będziemy sobie pluć w brodę jak z Walukiewiczem.Widać nikt nie wyciąga wniosków.
A skad wiesz jaką ścieżkę akademia mu przedstawiła?
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Ochotnik, oglądałem mecz finałowy U17 i powiem, dobrze że odchodzi (najsłabszy na boisku). Po jego wielbłądzie Legia straciła bramkę a w ataku cienki jak d.oupa węża.
Jeśli chłopak będzie miał tam szansę na gre to całkiem racjonalna decyzja. Obawiam się, że nawet Legia prędzej zwróci na niego uwagę na zapleczu ekstraklasy niż we własnych rezerwach.
~oks
  • 1 / 0
Michał to kibic Odry, urodzony pod Opolem, od lat "pilnowany" i wspierany przez koordynatora Akademii Odry.
Jeśli tak to nie ma co mieć pretensji do chłopaka. Mi się marzy abyśmy kiedyś mieli wysokiej klasy wychowanka, o którego biły by się zachodnie kluby, a który wolałby z miłości do klubu grać u nas za mniejsze pieniądze...
Generał broni
  • 0 / 5
No cóż w Legii jest baaardzo duża konkurencja, a w Odrze Opole nie. Nie wiadomo do końca, gdzie chciał trafić, pewnie prosto do Vukovica?
Porucznik
  • 1 / 3
Jakby był wystarczająco dobry i miał ambicje to by nie odszedł.
Idzie do klubu z 1 ligi, to jak nie ma ambicji?
Co go tu czekało?
CLJ lub 3 ligowe rezerwy....
Szeregowy
  • 3 / 0
Mądra decyzja z jego strony. U nas przez najbliższe 2-3 lata kisiłby się w żenujących III ligowych rezerwach.
~Lll
  • 3 / 2
Super decyzja w Legii nie ma przyszłości dla młodych Perspektywa Dwójka w lll lidze marność a Lech ll w drugiej lidze Młodzi się rozwiną tylko w takich klubach
Naprawdę nie rozumiem jak kibic Legii mógłby zazdrościć Lechowi II drugiej ligi (czyli 3 poziom rozgrywkowy)... Może jeszcze zazdrościsz im tego, że wreszcie po kilku latach pękają w Poznaniu z dumy z tego, że Legia już nie jest mistrzem?
Chorąży
  • 0 / 0
Co tu napisać ? Niechciał lub nie widział szansy na grę w Legii. Ciężko powiedzieć.
Pułkownik
  • 3 / 1
Oby nie było powtórki z Walukiewicza.
To go chyba budowa akademii nie przekonala :-) 17 lat i kadra 1 ligowego zespolu pewnie wystarczyla do przekonania go, tym bardziej ze juz w Odrze byl.