Kacper Skibicki z golem w debiucie

08.11.2020 16:30

(akt. 08.11.2020 22:13)

Kacper Skibicki zadebiutował w pierwszym zespole Legii Warszawa. Skrzydłowy pojawił się na murawie w 59. minucie, w miejsce Macieja Rosołka. A kilka minut później strzelił pierwszego gola dla "Wojskowych".

Kacper Skibicki rozpoczął przygodę z futbolem w drużynie Pomowca Kijewo Królewskie, a w 2017 roku trafił do Olimpii Grudziądz. W pierwszej części sezonu 2018/2019 wystąpił w 13 meczach w klubie z II ligi. W tym czasie przebywał na murawie przez 401 minut i zdobył 2 bramki. W styczniu 2019 roku skrzydłowy podpisał umowę z Legią i od razu udał się na półroczne wypożyczenie powrotne do Olimpii (7 spotkań, 1 gol).

Na początku rozgrywek 2019/2020 udał się tymczasowo do innej ekipy z II ligi - Pogoni Siedlce, w której rozegrał 15 meczów i zdobył 1 bramkę. Po rundzie jesiennej Legia zdecydowała się na zakończenie wypożyczenia pomocnika, który rozpoczął treningi z drugim zespołem "Wojskowych", a następnie poleciał na zgrupowanie do Hiszpanii (strzelił gola w sparingu z reprezentacją Arabii Saudyjskiej U-20).

Skrzydłowy z rocznika 2001 rozpoczął obecny sezon w III-ligowych rezerwach Legii. Jak na razie wystąpił w 7meczach, w których spędził na boisku 371 minut, i strzelił 1 gola (przeciwko Ursusowi Warszawa). Miał także asystę w ostatnim spotkaniu ligowym, z KS-em w Wasilkowie (2:1)

W czwartek Skibicki rozpoczął treningi z pierwszym zespołem Legii. Trzy dni później, 8 listopada zadebiutował w 'jedynce", w spotkaniu z Lechem Poznań. Skrzydłowy pojawił się na murawie w 59. minucie, zastąpił Macieja Rosołka. A w 67. minucie strzelił pierwszego gola dla "Wojskowych"! Ostatecznie legioniści wygrali 2:1 z "Kolejorzem".