Kim jest Piotr Zaręba, następca Cesara Sanjuna?

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

03-09-2014 / 01:34

(akt. 21-12-2018 / 15:16)

Nowym trenerem przygotowania fizycznego w Legii został Piotr Zaręba, który przez całą swoją przygodę z tym zawodem pracował w Akademii Legii Warszawa. To duże wyzwanie dla szkoleniowca, który jednak od pewnego czasu współpracował z dotychczasowym trenerem, Cesarem Sanjuanem. Kim tak naprawdę jest i co można o nim usłyszeć?
Nowy trener przygotowania fizycznego Legii jest absolwentem warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku wychowanie fizyczne. Ukończył też podyplomowe studia trenerskie II klasy, a także studia trenerskie w Katowicach - tematyką jego pracy było przygotowanie motoryczne w grach zespołowych. Trzeba też pamiętać, że Zaręba brał udział w różnych kursach, szkoleniach i konferencjach.

Pracę w akademii piłkarskiej Legii rozpoczął dwa lata temu - wcześniej swoje umiejętności szlifował w szkole. W ostatnim czasie był jednym z trzech trenerów przygotowania fizycznego przy Łazienkowskiej - oprócz niego tą dziedziną zajmował się Cesar Sanjuan, a także Tomasz Grudziński opiekujący się rezerwami i ekipą występującą w Centralnej Lidze Juniorów.

W Legii szkoleniowiec odpowiadał za przygotowanie piłkarzy z roczników gimnazjalnych oraz najmłodszych licealistów. W tym sezonie, Zaręba współpracował z piłkarzami urodzonymi w latach 1998-2001. Okazjonalnie pomagał również przy przeprowadzaniu testów motorycznych w rezerwach oraz w pierwszej drużynie, gdzie czasami przeprowadzał również rozgrzewki. Trenerzy przygotowania fizycznego w Legii dosć ściśle ze sobą współpracują - podobnie było też w przypadku jego oraz Sanjuana. Jedno jest pewne - Zaręba będzie kontynuował filozofię swojego poprzednika i będzie dostosowywał treningi do wymagań Henninga Berga.
 
Zaręba postrzegany jest jako solidny trener, który posiada odpowiednie umiejętności do pracy w Legii. Określa się go jako drobiazgowego, co jest akurat przydatne na tym stanowisku. Mankament? Szkoleniowca ocenia się jako cichego i skromnego - wielu widziałoby w nim fajnego kolegę, a przez to niektórzy potrafili mu "wchodzić na głowę".

Nowy trener legionistów od przygotowania motorycznego musi się wdrożyć do swojej pracy. Możliwe, że będzie musiał dostosować swoje podejście do nowej drużyny, która ufała już metodom Sanjuana. Za Zarębą pierwsze samodzielne zajęcia w swojej nowej roli. Opinie wśród zawodników były takie, że trudno nie było - jakby lekka rozgrzewka miała pomóc się wkupić.

Zmiana trenera od przygotowania fizycznego w trakcie sezonu nie jest najlepszym rozwiązaniem. Z niewolnika nie ma jednak pracownika i nie można było na siłę trzymać Sanjuana przy Łazienkowskiej. Zaręba na pewno został trochę zaskoczony nową sytuacją, ale trzeba dać mu szansę. Ocena jego kwalifikacji jest wysoka, a skoro uważa się go za fachowca, to należy go rozliczyć po efektach, które przyjdą w przyszłości. Trzymamy kciuki!

Komentarze (24)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Sympatyk Legii
 • 0 / 0
Jeszcze nie zdążył się wykazać a wy już go krytykujecie to typowa cecha Polaków dlaczego nie dać mu szansy skoro Zaręba sprawdził się w Akademii Piłkarskiej i wielokrotnie zastępował Cezara Sanjuana
~jenny
 • 0 / 0
Dlaczego wszyscy tylko krytykujecie. Sprawdził się w grupach młodzieżowych. Dajcie człowiekowi szansę a nie już go skreślacie. Zawiść bije po oczach.
~rozbawiony
 • 0 / 0
Ja jednego nie mogę pojąć. Tylu tu patriotów i "dumnych" Polaków a jak zatrudniają jakiegoś polskiego trenera to są drwiny i mieszanie z g..wnem.
Czyli jednak nie wierzymy w swoje możliwości i uważamy się za kretynów niezdolnych do niczego oprócz protestowania z racami w łapkach?
Niestety środowisko kibolskie zdominowane jest przez chamskie miernoty, życiowe pokraki których wyobraźnie nie sięga dalej niż bluzganie na innych i tępą szyderę.
Nie sądźcie innych po sobie.
Sporo jest mądrych polaków, tylko durnie są głośniejsi i dlatego wydaje się że jest ich tak wielu.
~nikson
 • 0 / 0
"Trzeba też pamiętać, że Zaręba brał udział w różnych kursach, szkoleniach i konferencjach."

- to zdanie to jest HIT sezonu!
~MW86
 • 0 / 0
znam jednego dyrektora który bywał nawet na wszelkich możliwych kursach łącznie z tymi dla sekretarek co nie zmienia faktu że to wyjątkowa miernota i gdyby nie układy w urzędzie marszałkowskim to nikt by go nie zatrudnił nawet przy wyprowadzaniu psa na spacer
~rozbawiony
 • 0 / 0
A jeden bogaty gość to był taki leniwy że codziennie wstawał o 5 rano żeby dłużej nic nie robić.
~nikson
 • 0 / 0
Kolejny amator szlifuje swoje umiejętności w Legii!

To jest cały styl prowadzenia Legii przez Leśnodorskiego - by jak najmniej zapłacić! I nieważne, że gdyby zapłaciło się więcej, to korzyści był by o wiele większe..
Generał broni
 • 0 / 0
Niesety Uszatek z Zabrza więcej mu płaci, niech mu się noga powinie i zleci do Segunda Okręgowa.
~Nicky
 • 0 / 0
W dzisiejszej piłce przygotowanie fizyczne jest mega ważne. Jeśli Zaręba się nie sprawdzi to będziemy mieli wielkie problemy.
~Pab(L)o
 • 0 / 0
Mieli wziąć jakiegoś doświadczonego typa ale kasa poszła z dymem rac więc trzeba niestety oszczędzać.
BTW sama świnia fajna :-)
~ja
 • 0 / 0
"Pracę w akademii piłkarskiej Legii rozpoczął dwa lata temu - wcześniej swoje umiejętności szlifował w szkole." - czyli pan od wfu.
Nie no super.

Kierowniczka amatorka nie mająca pojęcia o futbolu nic nie nauczyła?
Inni nie mający doświadczenia czy znajomości piłki nic nie nauczyli - ebebenge, mik.as itd.?
Skauci bez doświadczenia nic nie nauczyli? - beret, Żewłak?
Prezesi bez znajomości piłki nic nie nauczyli?

Dlaczego w Legii zatrudnia się osoby zielone, które dopiero budują swoje doświadczenie i się uczą na żywym organizmie zamiast zatrudnić fachowców?

Uczący się trener jakim był za pierwszej kadencji Jasio Pampeluna nic nie nauczył?
~Gregorov
 • 0 / 0
Cesar to tez pan od wfu jak to okresliles. Cesar i Piotrek studiowali w jednej grupie na AWFie!!!
~ulan
 • 0 / 0
swoja drogą ciekawe jak długo JU będzie zerował i zastawiał wnyki na pracowników Legii??
i mimo wszytko przydałby sie na to odpowiedzialne stanowisko ktoś z dużym doświadczeniem w tej dziedzinie, anie ktoś kto się dopiero uczy, za duże ryzyko...
~ToLe
 • 0 / 0
Nigdy za pączkiem nie przepadałem...a teraz zachował się jak świnia....mógł poczekać do końca rundy...ale cóż 2 liga hiszpańska to jak sądzi rewelacja no i super zarobki i wyzwanie...żegnam go i nie chcę go widzieć kiedykolwiek w Legii....
To fajnie, że młody Polak dostaje szanse pracy, ale z drugiej strony to jest Legia, nie jakiś Widzew. Przygotowanie fizyczne jest cholernie ważne i myślę, że warto byłoby nie żałować kilku euro, by sprowadzić uznanego fachowca z zagranicy.
~tru
 • 0 / 0
Stanowisko trenera od przygotowania fizycznego w naszych warunkach jest chyba jeszcze ważniejsze niż pierwszego trenera. Moim zdaniem to powinien być sprawdzony fachowiec bo jak za parę miesięcy się okaże że drużyna w drugiej połowie nie ma siły grać to przegramy wszystko.
~gogo
 • 0 / 0
"Stanowisko trenera od przygotowania fizycznego w naszych warunkach jest chyba jeszcze ważniejsze niż pierwszego trenera."

- odfrunąłeś nieźle...
~Banshe
 • 0 / 0
Weźmy na trenera przygotowania Anie Lewandowską, ładnie się prezentuje tez ma dużą wiedzę, zobaczcie jak Lewy wygląda, w Legii chyba nie ma żadnego piłkarza o tak wyrzeźbionej sylwetce hehhehe.
~qqq
 • 0 / 0
lewy nie bedzie zadowolony jak ja cala druzyna bedzie w(y)ciskac ;)
~Maykel
 • 0 / 0
Sztuki walki i piłka nożna to dwie inne bajki, a rzeźba zależy bardziej od diety niż treningu.
~Alex uk
 • 0 / 0
Ale ona dostała już 500 za transfer i nie przejdzie :-)
~Kefir
 • 0 / 0
Jak powiedziałby nasz prezes "Słabe to", kolejny przedstawiciel polskiej myśli szkoleniowej, który będzie uczył się na własnych błędach.
~tru
 • 0 / 0
Tak samo myślę.

Niestety możemy podziękować M.O. Odejście Cesara to kolejny skutek odpadnięcia z walki o LM
Generał broni
 • 0 / 0
Raczej temu fiut..i Uszatkowi z Zabrza, że go nam podkradł.