Kosta Runjaić Legia Warszawa - Piast Gliwice 3:1
fot. Łukasz Wiśniewski

Kosta Runjaić: Zasłużona wygrana

Redaktor Marcin Szymczyk

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

01.04.2024 22:30

(akt. 02.04.2024 03:33)

– Wygraliśmy zasłużenie patrząc na przebieg meczu, jak wyglądało 90 minut i więcej. Dobrze zareagowaliśmy na straconą bramkę, nie podcięła nam skrzydeł – ocenił po meczu z Górnikiem Zabrze trener Legii Warszawa, Kosta Runjaić.

– Bardzo ważna bramka na 2:1 Bartosza Kapustki, który dał dobrą zmianę. Czekaliśmy na fazy przejściowe rywala, na luki, wiedzieliśmy, że Górnik będzie chciał atakować i my chcieliśmy to wykorzystać. Gol na 3:1 uspokoił mecz. Ale trzeba też powiedzieć, że na początku drugiej połowy pokazaliśmy swoją twarz z tego roku, czyli zagraliśmy mało kompaktowo, straciliśmy gola. Ale ogólnie pochwały dla zespołu.

– Fajnie, że wrócił Jurgen Celhaka, potrzebowaliśmy go wcześniej, zwłaszcza po odejściu Bartosza Slisza. Dobrze, że w końcu wrócił. Stworzył udany duet z Juergenem Elitimem. A jako drużyna pokazaliśmy dobrego ducha zespołu. Teraz czeka nas kilka dni przygotowań do meczu z Jagiellonią Białystok.

– Wiedzieliśmy, jak Górnik jest mocny na skrzydłach, jak groźny jest w fazach przejściowych i w tygodniu pracowaliśmy na treningach nad tym, by to zneutralizować. To się udało, popatrzmy jak Yuri Ribeiro blokował wszelkie próby zagrywania prostopadłych piłek w pole karne. Jestem ogólnie zadowolony z przebiegu meczu, może tylko poza początkiem drugiej połowy spotkania.

Sprawdź wiedzę o trenerach Legii

Galeria: Puchar Polski: Wręczenie medali
1/20 Na początku istnienia Legii, nie było stanowiska trenera, za skład i taktykę odpowiadał kapitan drużyny. Kto był pierwszym kapitanem Legii?

Polecamy

Komentarze (59)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.