News: Koszykówka: Mecz Legii z Anwilem wydarzeniem kolejki

Koszykarze wygrywają pierwsze spotkanie w sezonie

Michał Grzegorczyk

02.10.2016 11:17

(akt. 21.12.2018 22:31)

Koszykarze Legii po niespodziewanej zeszłotygodniowej porażce z Basketem Poznań, na inaugurację sezonu w Bydgoszczy mieli się zrehabilitować i zwyciężyć w przekonującym stylu. Legia Warszawa wygrała w drugiej kolejce I ligi z Astorią 85:72.

W zeszłym sezonie legioniści bez większych problemów wygrali wszystkie pięć spotkań z drużyną z Bydgoszczy(2 mecze w rundzie zasadniczej oraz 3 spotkania w playoffach). Dodatkowego smaczku w tej rywalizacji dodawał fakt, że w zespole Astorii występuje dwóch byłych graczy Legii, Mateusz Bierwagen i Mikołaj Motel. Z kolei Legię wzmocnił najlepszy strzelec Astorii z poprzedniego sezonu, Piotr Robak. W pierwszej piątce Legii na parkiet wybiegli: Łukasz Wilczek, Michał Aleksandrowicz, Robak, Marcel Wilczek i Adam Linowski.

Mecz w Bydgoszczy nie rozpoczął się po myśli podopiecznych Piotra Baukna. Mimo pierwszych wyrównanych minut, w których "Wojskowi" przegrywali tylko 6:7, na grę Legii w pierwszej kwarcie ciężko było patrzeć. Gospodarze zdobyli 9 punktów z rzędu i wyszli na 10-punktowe prowadzenie.  Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 16:10. Bardzo aktywny w tej części meczu był Bierwagen, który zdobył 9 "oczek", z kolei zespół z Warszawy zanotował katastrofalną skuteczność z gry 2/18!. Drugą kwartę legioniści znowu rozpoczeli ospale i przewaga gospodarzy w pewnym momencie urosła do 12 punktów. Jednak dobra zmiana Grzegorza Malewskiego ożywiła grę Legii. Podopieczni trenera Bakuna wymusili wiele strat i końcówkę pierwszej połowy zakończyli bilansem 13 do 2. Do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 39-38. Pierwsze 6 minut trzeciej odsłony były niezwykle wyrównanym widowiskiem - do momentu kiedy trzy trójki trafił były gracz Legii Motel i wyprowadził swój zespół na 8-punktowe prowadzenie. Mimo dobrej dyspozycji Bierwagena, otarł się o triple-double (15 pkt. 9 zb. 10 as.). Legioniści w ostatniej części meczu pokazali kto jest faworytem do awansu. Po celnych rzutach trzy punktowych Alekandrowicza, Łukasza Pacochy i Grzegorza Kukiełki "Wojskowi" prowadzili 68:64. Dzięki dobrej obronie całej drużyny(godpodarze zdobyli tylko 10 "oczek") i kolejnym trafieniom zza łuku mecz zakończył się  wynikiem 85:72 dla Legii.

Kolejne spotkanie legioniści rozegrają w przyszłą niedzielę o godzinie 17:00 z Polonią Leszno w hali na Bemowie.

Astoria Bydgosz - Legia Warszawa 72 : 85 (16-10, 23-28, 23-21, 10-26)

Legia Warszawa: Grzegorz Kukiełka 19 pkt. 4 zb. 2 as. 2 prz., Łukasz Pacocha 14 pkt. 1 zb. 6 as. 2 prz., Michał Aleksandrowicz 13 pkt. 2 zb. 4 as. 2 prz., Łukasz Wilczek 12 pkt. 2 zb. 5 as. 3 prz., Adam  Linowski 8 pkt. 9 zb. 1 as., Grzegorz Malewski 8 pkt. 2 zb., Marcel Wilczek 5 pkt. 3 zb. 1 as., Piotr Robak 4 pkt. 1 zb. 1 as., Tomasz Andrzejewski 2 pkt 5 zb. 2 as., Bartłomiej Bojko 0 pkt., Andrzej Paszkiewicz-

Astoria Bydgoszcz: Mateusz Bierwagen 15 pkt. 9 zb. 10 as. 2 prz., Patryk Gospodarek 14 pkt. 5 zb. 7 as., Filip Czyżnielewski 13 pkt. 4 zb. 2 as., Mikołaj Motel 9 pkt., Adrian Barszczyk 7 pkt. 3 zb. 2 as., Kacper Stalicki 6 pkt. 1 zb., Mateusz Fatz 5 pkt. 1 zb., Sebastian Laydych 0 pkt. 3 zb. 1 as., Sebastian Dąbek 0 pkt. 1 zb., Piotr Derda-