News: Koszykówka: Mecz Legii z Anwilem wydarzeniem kolejki

Koszykówka: 8 punktowa przegrana w pierwszym półfinale.

Michał Grzegorczyk

24.04.2016 11:20

(akt. 21.12.2018 22:31)

W rozegranym w sobotę pierwszym meczu drugiej rundy play-off I ligi, Legia przegrała na wyjeździe z Sokołem Łańcut 84:76. Już w niedzielę o godzinie 17:30 rozegrane zostanie drugie spotkanie.

Jedyne prowadzenie w meczu Legioniści uzyskali otwierając wynik meczu dwoma punktami. Gospodarze z Łańcuta dobrze weszli w mecz i wygrali pierwszą kwartę 26:19. Nasi rywale zdominowali grę w polu trzech sekund oraz wygrali zbiórkę 36 do 27. W kolejnych kwartach Legia często goniła wynik, zbliżała się punktowo do przeciwnika, ale gospodarzom udawało się utrzymywać minimalną przewagę. W połowie czwartej kwarty po celnym rzucie 3-punktowym Marcelego Wilczka różnica wynosiła tylko 2 punkty, niestety w następnych akcjach koszykarze z Łańcuta zdobyli 7 punktów z rzędu i nie dali już nadziei legionistom.

Najwięcej punktów dla Legii po 12 rzucili: Michał Aleksandrowicz, Adam Parzych i Grzegorz Kukiełka (ale tylko 4/11 celnych rzutów). Z dobrej strony pokazał się także nasz kapitan Łukasz Wilczek, który uzbierał 11 punktów, 9 zbiórek i 8 asyst. W zespole gospodarzy najskuteczniejszym zawodnikiem był Jerzy Koszuta – 15 pkt. Po 13 oczek rzucili Krzysztof Jakóbczyk i Maciej Klima. W naszej drużynie zawiedli zawodnicy podkoszowi, niezłe spotkanie zagrał jedynie Marcel Wilczek - 11 pkt. 5 zb., a nasz najlepszy zawodnik z ostatniego meczu z Astorią - Tomasz Andrzejewski w sobotę nie mógł się wstrzelić (0/9 z gry). Skuteczność całego zespołu była niska 37.7 %, dla porównania goście trafiali 50.8 % swoich rzutów.

Już w niedzielę o godzinie 17:30 rozegrane zostanie drugie spotkanie.

Sokół Łańcut - Legia Warszawa 84:76 (26:19, 16:13, 19:22, 23:22)

Sokół Łańcut: Jerzy Koszuta 15 pkt. 4 as., Krzysztof Jakóbczyk 13 pkt. 3 zb. 3 as., Maciej Klima 13 pkt. 5 zb., Adrian Mroczek-Truskowski 11 pkt. 4 as., Tomasz Pisarczyk 11 pkt. 4 zb. 2 as., Rafał Kulikowski 9 pkt. 11 zb., Przemysław Wrona 6, Tomasz Fortuna 4 pkt. 5 zb., Marcin Pławucki 2 pkt. 2 zb. 2 as., Bartosz Czerwonka, Jacek Balawender -, Patryk Buszta -.

Legia Warszawa: Grzegorz Kukiełka 12 pkt. 2 zb. 1 as., Adam Parzych 12 pkt. 1 zb. 1 as., Michał Aleksandrowicz 12 pkt. 2 zb. 1 as. 4 prz., Marcel Wilczek 11pkt. 5 zb. 1 as., Łukasz Wilczek 11 pkt. 9 zb. 8 as., Mateusz Bierwagen 9 pkt. 2 zb., Adam Linowski 7 pkt. 2 zb., Cezary Trybański 3 pkt. 1 zb. 1 as., Tomasz Andrzejewski 0 pkt. (0/9 z gry) 3 zb. 1 as., Grzegorz Malewski 0 pkt., Bartłomiej Ornoch -, Andrzej Paszkiewicz -.