Koszykówka: Cukier nie dla Legii

Redaktor Marcin Szymczyk

08.03.2019 20:28

(akt. 08.03.2019 23:33)

Koszykarze Legii wprawdzie w Warszawie wygrali z Polskim Cukrem Toruń, ale później to rywale grali świetnie i dzięki temu zajmują trzecie miejsce w tabeli. Legioniści zaś dziesiąte i walczą o awans do fazy play off. Mecz w Toruniu miał wiec jednego faworyta i byli nim gospodarze.

Koszykarze Legii mecz w Toruniu rozpoczeli w składzie: Kowalczyk, Karolak, Soluade, Kołodziej, Patiejew. "Zieloni Kanonierzy" dobrze weszli w spotkanie i szybko objęli prowadzenie. Pierwsza kwarta skończyła się jednak prowadzeniem zespołu z Torunia 24:21. Początek drugiej części gry to imponująca seria graczy Tane Spaseva. Osiem punktów z rzędu przy żadnym dla gospodarzy dało nam prowadzenie 25:24. Gra była dalej jednak bardzo wyrównana, do przerwy Polski Cukier prowadził jednym punktem - 42:41.

Niestety trzecia kwarta była słaba w wykonaniu legionistów, co wykorzystali gracze z Torunia. Na koniec trzeciej kwarty ich przewaga wynosiła 72:60. Cały mecz rozgrywany w Arenie Toruń dał gospodarzom wygraną 94:80.

Polski Cukier Toruń – Legia Warszawa  94:80 (24:21, 18:20, 30:19, 22:20)

Polski Cukier: Cheikh Mbodj 19, Aaron Cel 16, Michael Umeh 14, Rob Lowery 12, Damian Kulig 8, Karol Gruszecki 8, Krzysztof Sulima 7, Bartosz Diduszko 5, Tomasz Śnieg 4,  Łukasz Wiśniewski 1, Mikołaj Ratajczak 0,  Ignacy Grochowski 0

Legia: Omar Prewitt 19, Jakub Karolak 13, Filip Matczak 11, Sebastian Kowalczyk 9, Patryk Nowerski 8, Mo Soluade 8,  Adam Linowski 7, Rusłan Patiejew 4,  Keanu Pinder 1, Michał Kołodziej 0, Mariusz Konopatzki 0