News: Koszykówka: Mecz Legii z Anwilem wydarzeniem kolejki

Koszykówka: Dziewiąta wygrana z rzędu!

Michał Grzegorczyk

22.01.2017 00:06

(akt. 21.12.2018 22:31)

W meczu 18. kolejki I ligi Legia Warszawa pokonała Jamalex Polonię 1912 Leszno 90:70. Stołeczny zespół wygrał już dziewiąte spotkanie z rzędu! Mimo, że mecz szóstej z drugą drużyną I ligi zapowiadał się bardzo obiecująco. We własnej hali Jamalex Polonia Leszno spisuje się wyśmienicie. Faworytem spotkania była jednak Legia Warszawa i sprostała zadaniu.

Legioniści nie weszli dobrze w mecz, początek zdecydowanie należał do gospodarzy, którzy prowadzili 7:2. "Wojskowi" wykorzystywali swoją przewagę pod koszem, dzięki dobrej grze Mateusza Jarmakowicza wynik oscylował wokół remisu. Jednak końcówkę I kwarty minimalnie wygrała Polonia. Druga odsłona meczu zaczeła się od wymiany ciosów, w której to "Zieloni Kanonierzy" powoli zdobywali przewagę. Po celnym rzucie z dystansu Piotra Robaka trener Łukasz Grudniewski poprosił o czas po którym kolejne punkty dorzucili Jarmakowicz i Łukasz Pacocha. Prowadzenie Legii urosło do dziewięciu oczek (32:23). Wtedy sześć punktów z rzędu zdobył dla gospodarzy Szymon Milczyński przywracając kibicom nadzieję. Jednak legioniści odpowiedzieli dwoma celnym trójkami Marcela Wilczka i Tomasza Andrzejewskiego a do szatni udali się prowadząc 44:36.

Trzecią kwartę na parkiecie w Lesznie stołeczny zespół rozpoczął koncertowo. Agresywna obrona zmuszała Polonistów do strat i pozwalała na wyprowadzanie zabójczych kontrataków. Po niespełna czterech minutach gry po przerwie legioniści prowadzili już 60:40. Podopieczni Piotra Bakuna wykorzystywali swoje przewagi - nie do zatrzymania był Andrzejewski, a kontrataki wykańczał Michał Aleksandrowicz. IV kwarta spotkania była już tylko formalnością. Przewaga Legii w ciągu ostanich minut wachała się między 15 a 20 punktami.

Zespół z Warszawy wygrał po raz dziewiąty z rzędu, tym razem 90:70. Najlepszym strzelcem Legii w meczu był Andrzejewski, który zdobył 18 "oczek". Na duże pochwały zasługuje również Jarmakowicz. W całym spotkaniu 28-letni zawodnik rzucił 15 punktów, miał 5 zbiórek i 3 bloki. Środkowy Legii prezentuje się w styczniu bardzo dobrze, w trzech meczach rzucał średnio po 15 pkt. dokładając do tego po 2 -3 bloki. Jego dobra dyspozycja w polu trzech sekund pomaga drużynie w wygrywaniu kolejnych meczów. Warszawianie z bilansem 14-4 są na drugiej pozycji w lidze i gonią Sokoła Łańcut.

Za tydzień Legia ponownie zagra na wyjeździe, tym razem w Inowrocławiu, gdzie rywalem będzie miejscowa KSK Noteć.

Polonia Leszno - Legia Warszawa 70:90 (18:17, 18:27, 18:26, 16:20 )

Polonia Leszno: Jakub Koelner 14 pkt. 2 as., Stanferd Sanny 14 pkt. 2 zb. 2 as., Szymon Milczyński 12 pkt. 8 zb., Radosław Trubacz 8 pkt. 1 zb., Szymon Kiwilsza 7 pkt. 9 zb., Tomasz Stępień 6 pkt. 3 zb. 2 as., Maksym Kulon 4 pkt. 3 zb. 1 as., Przemysław Malona 4 pkt. 3 zb., Maciej Rostalski 1 pkt. 6 zb. 3 as., Adam Brenk -, Nikodem Sirjatowicz -.

Legia Warszawa: Tomasz Andrzejewski 18 pkt. 5 zb., Mateusz Jarmakowicz 15 pkt. 5 zb. 3 bl., Marcel Wilczek 10 pkt. 6 zb. 2 as., Łukasz Pacocha 10 pkt. 1 zb. 5 as., Michał Aleksandrowicz 9 pkt. 6 zb. 1 as., Piotr Robak 8 pkt. 1 zb. 1 as., Łukasz Wilczek 7 pkt. 3 zb. 5 as. 4 prz., Adam Linowski 7 pkt. 3 zb. 1 as., Grzegorz Kukiełka 6 pkt. 4 zb. 1 as., Kamil Sulima -