Koszykówka: Francja lepsza od Polski, grali Sadowski i Didier-Urbaniak

Źródło: legiakosz.com

24.07.2021 17:42

(akt. 24.07.2021 17:49)

W kolejnym meczu FIBA Youth Challenger reprezentacja Polski do lat 20 przegrała z najlepszą w grupie Francją 70:86. W biało-czerwonych barwach wystąpili dwaj koszykarze Legii Warszawa - Jakub Sadowski i Benjamin Didier-Urbaniak.

Francuzi zaczęli mecz od mocnego uderzenia i już od początku narzuciła swoje warunki gry. Rywale Polaków prowadzili 19:9, ale nasz zespół szybko odpowiedział skutecznymi akcjami dzięki czemu stratę do rywala udało się zmniejszyć zaledwie do jednego „oczka”. Najlepsza w wykonaniu podopiecznych trenera Jacka Winnickiego była trzecia kwarta. Wówczas biało-czerwoni byli stroną dominującą i objęli kilkupunktowe prowadzenie (55:51), ale kluczowa dla losów starcia była ostatnia część meczu w której rządzili Francuzi. Polacy nie zdołali sprawić niespodzianki jaką byłoby pokonanie najlepszej w gruzińskim turnieju Francji. Trójkolorowi triumfowali 86:70.

Na parkiecie gruzińskiego Pałacu Sportu, gdzie rozgrywana jest impreza, swoje umiejętności zaprezentowali dwaj koszykarze Legii Warszawa – Jakub Sadowski spędził na boisku nieco ponad osiem minut w trakcie których zanotował dwa punkty, dwie zbiórki, asystę i blok, a Benjamin Didier-Urbaniak zapisał na koncie 5 punktów, trzy zbiórki i asystę. - Postawiliśmy Francji twarde warunki, choć to rywale odnieśli zwycięstwo w tym meczu. Po nieco ospałym początku zdołaliśmy odpowiedzieć na dobrą grę przeciwników. Po przerwie kontynuowaliśmy dobrą postawę. Sił zabrakło w decydujących momentach. Czwartą kwartę przegraliśmy 13:27 i musieliśmy pożegnać się z myślami o triumfie. Rywale dominowali w walce o zbiórkę w ofensywie, my natomiast  lepiej spisywaliśmy się w rzutach z dystansu. Dotyka nas brak centymetrów w strefie podkoszowej, to tam Francja „skakała nam po głowach” i zdobyła mnóstwo punktów – powiedział po meczu Didier-Urbaniak.

Francja – Polska 86:70 (20:13, 17:20, 22:24, 27:13)

Polska: Daniel Ziółkowski 14, Filip Siewruk 13, Kacper Marchewka 8, Kacper Gordon 8, Benjamin Didider-Urbaniak 5, Szymon Sobiech 5, Mateusz Kaszowski 4, Nikodem Czoska 4, Michał Pluta 3, Błażej Kulikowski 2, Jakub Sadowski 2, Norbert Maciejak 2.

Trener: Jacek Winnicki, as. Mariusz Niedbalski, Sebastian Potoczny.

W niedzielę ostatni dzień turnieju. O 18:00 polskiego czasu Polacy podejmą gospodarzy turnieju, Gruzinów. Transmisja na kanale YouTube Gruzińskiego Związku Koszykówki.

FIBA Youth European Challenger to wydarzenie, które zastępuje w tym roku tradycyjne młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Z uwagi na trudności związane z pandemią koronawirusa, europejska federacja koszykówki zdecydowała się podzielić uczestników na grupy w których każda z reprezentacji rozegra pięć spotkań.