News: Koszykówka: Legia gromi lidera (akt.)

Koszykówka: Legia gromi lidera (akt.)

Szymon Wojda, Michał Grzegorczyk

09.10.2016 21:11

(akt. 07.12.2018 13:04)

W niedzielę w meczu 3. kolejki I ligi koszykarze Legii Warszawa wygrali z Polonią Leszno aż 80:58. Nasz zespół wygrał każdą z kwart, zanotował najlepszą skuteczność z gry w obecnym sezonie (50,8 procent), a także zagrał najlepiej w obronie, pozwalając rywalom na rzucenie zaledwie 58 punktów, przy skuteczności 29,2 procent. W kolejną sobotę na Bemowie legioniści podejmować będą KSK Noteć Inowrocław. Już dziś zapraszamy na nasz mecz. Do tego spotkania będą przystępować z trzeciego miejsca w lidze, mając punkt straty do Sokoła Łańcut i Spójni Stargard Szczeciński. 15 października legioniści podejmą na Bemowie Noteć Inowrocław.

Fotoreportaż z meczu (Fot. Damian Kujawa)

W meczu 3. Kolejki I ligi koszykarze Legii Warszawa po raz pierwszy w tym sezonie wygrali przed własną publicznością. Podopieczni trenera Piotra Bakuna podeszli do tego spotkania z ogromną determinacją, aby zmazać plamę po wpadce z Basketem Poznań na inaugurację sezonu. Kto zasłużył na szczególne wyróżnienie? Grę Legii od samego początku prowadził kapitan Łukasz Wilczek - już w pierwszej kwarcie miał 7 asyst. W całym meczu zdobył 4 punkty, 8 zbiórek, 11 asyst i przechwyt, choć miał też aż 6 strat.

To on do spółki z Tomaszem Andrzejewskim (jego najlepsze spotkanie w tym sezonie) odpowiadali za ofensywną grę „Wojskowych”. Andrzejewski najskuteczniejszy zawodnik na boisku: rzucił 17 punktów, a do tego dodał 5 zbiórek. Od początku meczu swoim doświadczeniem dawał drużynie dużo jakości, jego dwójkowe akcje z Łukaszem Wilczkiem były ozdobą pierwszej połowy spotkania. Na przyzwoitym poziomie zagrali: Grzegorz Kukiełka (11 pkt. 5 zb. 2 bl.) oraz Marcel Wilczek (10 pkt. 6 zb. 2 as.). Odpowiedni impuls w grze Legii dali gracze rezerwowi przede wszystkim Piotr Robak, który zanotował najwyższy w zespole wskaźnik plus/minus: +23. Rewelacyjną zmianę dał Grzegorz Malewski, który wchodząc po raz pierwszy na parkiet zdobył szybkie pięć punktów, każda minuta jego gry dodawała legionistom energii w grze (w sumie (9 pkt. 3 zb. 1 as. i 3 przechwyty). Mimo okazałego zwycięstwa wojskowi często spuszczali nieco z tonu. Wkradała się niedokładność i niepotrzebne straty jednak trzeba pamiętać, że to dopiero początek sezonu, a mimo tego już teraz nieco zmodyfikowana Legia pozwoliła gościom na prowadzenie jedynie przez 38 sekund. Można pokusić się o stwierdzenie, że z meczu na mecz legioniści będą prezentowali się coraz lepiej, a już w tym meczu można było zauważyć spory potencjał jeśli chodzi o rzuty z półdystansu oraz za 3 pkt. Nasi koszykarze pokonali sensacyjnego lidera I ligi, a za tydzień 15 października legioniści podejmą na Hali OSiR Bemowo Noteć Inowrocław.

Legia Warszawa - Polonia Leszno 80:58 (24:17, 15:7, 20:18, 21:16)

Legia: Tomasz Andrzejewski 17 (1)*, Grzegorz Kukiełka 11 (1)*, Marcel Wilczek 10 (2)*, Piotr Robak 9 (1), Grzegorz Malewski 9 (1), Łukasz Pacocha 7 (1), Michał Aleksandrowicz 7*, Łukasz Wilczek (k) 4 (1), Adam Linowski 4, Andrzej Paszkiewicz 3 (1).

Polonia: Jakub Koelner 11 (1)*, Tomasz Stępień 11 (1), Maciej Rostalski 9 (1)*, Nikodem Sirijatowicz 8 (2)*, Szymon Milczyński 6*, Stanferd Sanny 5 (1)*, Szymon Kiwilsza 4, Adam Brenk 4, Radosław Trubacz 0, Przemysław Malona 0.