News: Koszykówka: Mecz Legii z Anwilem wydarzeniem kolejki

Koszykówka: Legia gromi w Kołobrzegu

Michał Grzegorczyk

31.10.2016 19:59

(akt. 21.12.2018 22:31)

W meczu kończącym 7. kolejkę pierwszej ligi koszykarzy Legia Warszawa rozgromiła Kotwicę Kołobrzeg 85:51. Legia do meczu z Kotwicą przystąpiła już z Michałem Aleksandrowiczem, który wrócił do zdrowia po urazie w meczu z Polonią Leszno. "Panda" był najskuteczniejszym zawodnikiem na boisku notując 16 "oczek" przy rewelacyjnej skuteczności z gry 62,5% (w tym 3/5 za 3).

Na parkiecie dalej brakowało Marcela Wilczka, który potrzebuje jeszcze trochę czasu na rehabilitację. Kluczowa dla losów meczu okazała się druga kwarta wygrana przez Legię 35:5 ! Kluczem do dominacji "Wojskowych" była skuteczna i czysta obrona, dopiero po sześciu minutach tej odsłony goście popełnili pierwsze przewinienia. Do tego legioniści seriami zdobywali punkty. Kotwicy trudno było znaleźć na to odpowiedź. Już po pierwszej połowie ekipa ze stolicy prowadziła 55:22 !

W trzeciej kwarcie nie wydarzyło się zbyt wiele. Dopiero na początku ostatniej części spotkania Kotwica poderwała się jeszcze do walki. Gospodarze odrobili nawet 10 "oczek", ale spotkało się to z szybką reakcją koszykarzy z Warszawy, którzy rzucili 13 punktów z rzędu i pokazali, kto tego dnia był lepszą drużyną. Na duże uznanie poza wspomnianym Aleksandrowiczem zasługuje Adam Linowski ponieważ z nim na parkiecie Legia miała wskaźnik + 35.

W sobotę, 5 listopada o 17:00 w hali przy ul. Obrońców Tobruku 40 na warszawskim Bemowie, koszykarze Legii podejmować będą niepokonanego w rozgrywkach I ligi Sokoła Łańcut.

Kotwica Kołobrzeg - Legia Warszawa 51 : 85  (17:20, 5:35, 16:12, 13:18)

Kotwica Kołobrzeg: Łukasz Bodych 13 pkt. 10 zb., Adrian Suliński 8 pkt. 4 zb. 3 as., Kamil Hanke 5 pkt. 3 zb. 1 as., Dawid Neumann 4 pkt. 6 zb. 1 as., Paweł Pawłowski 8 pkt. 3 zb. 2 as., Dawid Mieczkowski 4 pkt. 4 zb. 2 as. 6 st., Patryk Przyborowski 4 pkt. 1 zb. 1 as., Artur Włodarczyk 3 pkt. 1 zb. 1 as., Adrian Małetko 2 pkt. 1 as., Kamil Rduch -

Legia Warszawa: Michał Aleksandrowicz 16 pkt. 3 zb. 3 as. 3 prz., Piotr Robak 13 pkt. 6 zb. 3 as., Łukasz Pacocha 12 pkt. 4 zb. 8 as., Grzegorz Kukiełka 11 pkt. 2 zb., Adam Linowski 10 pkt. 5 zb. 3 as., Grzegorz Malewski 9 pkt. 3 zb., Tomasz Andrzejewski 6 pkt. 6 zb. 1 as., Łukasz Wilczek 4 pkt. 5 zb. 4 as., Bartłomiej Bojko 4 pkt. 1 zb.,  Andrzej Paszkiewicz 0 pkt. 1 zb. 1 as., Marcel Wilczek-