News: Koszykówka: Legia kontynuuje passę

Koszykówka: Legia kontynuuje passę

Kamil Gieroba, Marcin Szymczyk

19.12.2015 17:15

(akt. 07.12.2018 18:02)

Koszykarze Legii od godziny 15. mierzyli się w hali na Bemowie z SKK Siedlce. Legioniści rozpoczęli w składzie: Łukasz Wilczek, Aleksandrowicz, Parzych, Marcel Wilczek, Trybanski. Kibice naszego klubu wypełnili trybuny I zaprezentowali efektowną oprawę – “Siedlce, miasto wierne Legii”. Jednak to goście lepiej weszli w to spotkanie I wygrywali pięcioma, a później sześcioma punktami. Nasi zawodnicy byli jednak bardzo ambitni i do przerwy ulegali już rywalowi bardzo nieznacznie 32:34. Najlepiej punktującym był Łukasz Wilczek – zdobywca 14 “oczek”.

Legioniści na prowadzenie wyszli już na początku trzeciej kwarty. Dzięki serii rzutów wolnych "Wojskowi" doprowadzili do wyniku 41:36. Przewaga pięciu punktów utrzymała się do końca partii i wyniosła 53:48. Wydawało się, że gospodarze bez większych problemów w czwartej kwarcie dowiozą zwycięstwo do końca, ale SKK Siedlce dzięki skuteczności Michała Musijowskiego zbliżyło się na punkt (60:59). Walka była bardzo wyrównana, o czym świadczy wynik czwartej kwarty 22:21. Ostatecznie Legia wygrała 76:69.

Kolejny mecz Legia rozegra 23 grudnia o 18:00 z AZS AWF Katowice w Warszawie. Bilety za 10 złotych można kupić na ebilet.pl