Koszykówka: Legia lepsza od Czarnych Słupsk!

Redaktor Michał Grzegorczyk

Michał Grzegorczyk

30.10.2022 21:15

(akt. 30.10.2022 23:29)

Koszykarze Legii wygrali w hali OSiR Bemowo 70:63 z Czarnymi Słupsk w 6. kolejce Energa Basket Ligi. Dla "Zielonych Kanonierów" to 3. zwycięstwo w tym sezonie ligowym.

Po fatalnym występie w meczu Ligi Mistrzów z Filou Oostende Devyna Marble’a, lider Legii spotkanie z Czarnymi Słupsk zaczął z zupełnie inną energią i to właśnie ten zawodnik pokazywał się z dobrej strony od pierwszego gwizdka. Amerykański rzucający obrońca szybko zdobył 4 punkty i asystę co doprowadziło do wyniku 6:4 dla Legii. W początkowej fazie meczu obie drużyny miały problemy ze skutecznością i w połowie kwarty warszawiacy prowadzili zaledwie 6:5. Czarni po trafieniu za trzy punkty Diante Watkinsa wyszli na pierwsze prowadzenie, ale od tego momentu "Zieloni Kanonierzy" zdecydowanie poprawili obronę i zanotowali serię punktową 6:0, ostatecznie wygrywając pierwszą odsłonę 15:12. Gra obu zespołów pozostawiała wiele do życzenia i jak do tej pory obfitowała w nieskuteczne akcje i liczne faule.

Drugą kwartę dużo lepiej rozpoczęli goście. Legioniści cały czas mieli ogromne problemy ze skutecznością, a największe problemy z wyregulowaniem celownika miał Ray McCallum, który rozpoczął to spotkanie od 6 niecelnych rzutów. Podopieczni trenera Mantasa Cesnauskisa bardzo dobrze reagowali w obronie na wydarzenia na boisku i po dobrym początku Marble’a, Zackery Bryant zupełnie wyłączył z gry lidera Legii. Mimo słabej postawy gospodarzy przewaga Czarnych nie rosła, głównie dzięki nieźle grającemu Geoffrey’owi Grosellowi i Łukaszowi Koszarkowi, "Zieloni Kanonierzy" schodzili na przerwę przegrywając tylko 27:30.

Po zmianie stron ponownie mocne wejście notował Marble, który zaczął od akcji 2+1, dając wyraźny sygnał do ataku i notując na swoim koncie aż 7 "oczek", po których legioniści otworzyli trzecią kwartę wynikiem 11:0. Po czasie dla gości punkty dla przyjezdnych zdobył Bryant, ale wciąż nie do zatrzymania był Marble, który w 5 minut zdobył aż 12 "oczek". Jednak na popisy Amerykanina w barwach Legii odpowiedział Shavon Coleman, który w równie imponującym stylu wywalczył 9 punktów. Po bardzo kiepskiej pierwszej połowie, trzecia kwarta wyglądała jak zupełnie inne spotkanie, w którym lepiej zaprezentowali się "Zieloni Kanonierzy", obejmując prowadzenie 54:49.

Czwarte kwarty w tym sezonie są zmorą koszykarzy z Warszawy, którzy w momencie największej presji w większości meczów totalnie zawodzili. Tym razem Marble nie chciał dopuścić do powtórzenia tego scenariusza i wszedł w buty lidera zdobywając po przerwie aż 20 punktów. Kiedy tylko goście odrabiali straty, Amerykanin odpowiadał skutecznymi rzutami z dystansu. W samej końcówce meczu ponownie dobry fragment miał duet Koszarek – Groselle i tym razem legioniści utrzymali koncentrację do ostatniego gwizdka i wygrali z Czarnymi Słupsk 70:63.

Gratuluję moim zawodnikom zwycięstwa, dziękuję kibicom, którzy licznie zgromadzili się w hali, mimo że nasze ostatnie mecze nie należały do udanych. Było dużo fizyczności, twardej walki, obrony, może też stąd po raz kolejny padł niski wynik. W naszej sytuacji to wygrana była najważniejsza – powiedział trener Wojciech Kamiński.

W najbliższą sobotę, 5 listopada (godz. 19:30), "Zieloni Kanonierzy" znowu zagrają u siebie, tym razem z Twardymi Piernikami Toruń.

6. kolejka Energa Basket Ligi: Legia Warszawa – Czarni Słupsk 70:63 (15:12, 12:18, 27:19, 16:14)

Legia: Devyn Marble 24 pkt. 6 zb. 1 as. 4 str., Geoffrey Groselle 20 pkt. 5 zb. 1 as., Łukasz Koszarek 11 pkt. 2 zb. 4 as., Janis Berzins 4 pkt. 8 zb. 1 as., Ray McCallum 4 pkt. 3 zb. 6 as., Grzegorz Kamiński 3 pkt. 2 zb. 1 as., Dariusz Wyka 2 pkt. 7 zb., Grzegorz Kulka 2 pkt. 4 zb. 1 as., Travis Leslie-, Szymon Kołakowski-, Jakub Śliwiński-

Czarni: Shavon Coleman 16 pkt. 9 zb., Mikołaj Witliński 11 pkt. 6 zb., De'quon Lake 10 pkt. 10 zb., Diante Watkins 8 pkt. 2 zb. 8 as., Zackery Bryant 5 pkt. 2 zb. 5 as., David Dileo 4 pkt.  1zb. 2 as., Paweł Leończyk 4 pkt. 1 zb. 2 as., Michał Chyliński 3 pkt. 3 zb. 3 str., Jakub Musiał 2 pkt. 1 as., Bartosz Jankowski-, Gracjan Kołodziej-, Jan Pluta-

TERMINY NAJBLIŻSZYCH MECZÓW LEGII:
05.11 (SO) g. 19:30 Legia Warszawa – Twarde Pierniki Toruń [OSiR Bemowo, Emocje.TV]
18.11 (PT) g. 20:00 MKS Dąbrowa Górnicza – Legia Warszawa [Emocje.TV]
22.11 (WT) g. 20:00 Filou Oostende – Legia Warszawa [TVP Sport]
27.11 (ND) g. 17:30 Polski Cukier Start Lublin – Legia Warszawa [Polsat Sport Extra]