News: Koszykówka: Legia w półfinale fazy play-off

Koszykówka: Legia w półfinale fazy play-off

Michał Grzegorczyk

17.04.2016 09:33

(akt. 07.12.2018 15:26)

Legioniści po interesującym spotkaniu pokonali na wyjeździe po raz trzeci Astorię Bydgoszcz. Spotkanie w Bydgoszczy było najbardziej wyrównanym meczem tej serii. Dzięki trzem zwycięstwom nasz gracze będą mieli więcej czas na odpoczynek i właściwe przygotowanie do drugiej rundy.

Pierwszą kwartę wygrali nieznacznie "Wojskowi", po dobrej grze Tomasza Andrzejewskiego. W drugiej ćwiartce meczu swój najlepszy okres gry zaliczyli gospodarze, a w szczególności ich lider Piotr Robak, czego efektem było prowadzenie Astorii do przerwy 47:36. Legioniści wyszli na drugą połowę zdeterminowani, aby awansować do półfinału już w tym meczu. Legia przyspieszyła grę i lepiej dzieliła się piłką, co zaowocowało zdobyciem w trzeciej kwarcie aż 28 punktów. Ponadto w drugiej części spotkania koszykarze trenera Piotra Bakuna bardzo dobrze bronili i zdominowali walkę na tablicach, co ograniczyło zdobycze gospodarzy do 24 oczek w tej połowie. Double Double Andrzejewskiego (18 pkt. i 11 zb.) oraz dobre prowadzenie gry kapitana Łukasza Wilczka ( 6 pkt., 7 zb., 14 as.) pozwoliły Legii odwrócić losy meczu po przerwie i przypieczętować awans do półfinału.

Drugą rundę play-off koszykasze Legii rozegrają w sobotę i niedzielę, 23 i 24 kwietnia, przeciwko Sokołowi Łańcut lub Pogoni Prudnik (obecnie Sokół prowadzi 2:1). W półfinale ponownie gra się do trzech zwycięstw. Aby zachowac przewagę parkietu legioniści musieliby zagrać z zespołem z Prudnika. Po efektownie wygranej serii 3:0, mają teraz więcej czasu na przygotowanie się do drugiej rundy.

Astoria Bydgoszcz - Legia Warszawa 71:87 (17:20, 30:16, 11:28, 13:23)

Legia Warszawa: Tomasz Andrzejewski 18 pkt. 11 zb., Michał Aleksandrowicz 13 pkt. 6 zb., Grzegorz Kukiełka 13 pkt. 3 zb., Adam Parzych 8 pkt. 3 as., Adam Linowski 8 pkt. 4 zb., Marcel Wilczek 8 pkt. 6 zb., Mateusz Bierwagen 6 pkt., Łukasz Wilczek 6 pkt. 7 zb. 14 as., Cezary Trybański 4 pkt. 3 zb., Andrzej Paszkiewicz 3 pkt., Bartłomiej Ornoch.

Astoria Bydgoszcz: Piotr Robak 15 pkt. 4 zb. 3 as., Dorian Szyttenholm 13 pkt. 3 zb. 4 as., Sebastian Laydych 10 pkt. 3 zb., Hubert Mazur 9pkt. zb., Mateusz Fatz 9 pkt., Karol Kutta 7 pkt. 3 zb. 2 as., Paweł Lewandowski6 pkt. 2 zb. 4 as., Mikołaj Grod 2 pkt. 2 zb., Piotr Łucka, Łukasz Wardziński, Radosław Senski