News: Koszykówka: Legioniści wygrywają 30 punktami!

Koszykówka: Legioniści wygrywają 30 punktami!

Michał Grzegorczyk

24.04.2016 23:51

(akt. 07.12.2018 15:16)

Znakomita postawa legionistów w drugim meczu półfinałowym. Wygrywając 77:47 Legia wyrównała stan rywalizacji z Sokołem na 1 do 1. Dwa kolejne mecze odbędą się w Warszawie.

„Wojskowym” udało się odnieść zdecydowane zwycięstwo na gorącym terenie w Łańcucie, gdzie w tym sezonie wygrał jedynie zespół z Krosna. Nasi koszykarze solidną zaliczkę zdobyli jeszcze przed przerwą, na którą schodzili prowadząc 41:28. Jednak najlepszy okres gry Legii przypadł na trzecią kwartę, w której goście rzucili tylko 5 punktów trafiając tylko jeden rzut z gry! W czwartej kwarcie obie drużyny oszczędzały zawodników przed meczami w Warszawie.

Sytuacja z pierwszego meczu zupełnie się odwróciła, tym razem to Legioniści wygrali walkę na tablicach 46-36, a także dominowali w obronie i w ataku. Legii udało się zatrzymać gospodarzy na zaledwie 24,6% skuteczności z gry, jedynie jeden zawodnik gospodarzy, Adrian Mroczek - Truskowski zdobył dwucyfrową liczbę punktów – 10. Gra Legionistów tego wieczora wyglądała bardzo dobrze, na szczególne pochwały zasługują Grzegorz Kukiełka zdobywca 16 oczek, Adam Parzych który dorzucił 15 pkt. oraz autor 8 asyst Łukasz Wilczek. Dwa kolejne spotkania odbędą w Warszawie na Bemowie: 30 kwietnia o godz. 18:00 i 1 maja o godz. 17:00.

Sokół Łańcut - Legia Warszawa 47:77 (17:21, 11:20, 5:15, 14:21)

Sokół Łańcut: Adrian Mroczek-Truskowski 10 pkt. 3 zb., Tomasz Pisarczyk 9 pkt., Rafał Kulikowski 6 pkt. 10 zb., Krzysztof Jakóbczyk 6 pkt., Jerzy Koszuta 5 pkt. 2 zb. , Marcin Pławucki 3 pkt. 3 zb., Tomasz Fortuna 2 pkt., Jacek Balawender 2 pkt. 1 zb., Maciej Klima 2 pkt. 3 zb., Bartosz Czerwonka 2 pkt. 1 zb., Przemysław Wrona 0 pkt. 1 zb., Patryk Buszta 0.

Legia Warszawa: Grzegorz Kukiełka 16 pkt. 2 zb. 1 as., Adam Parzych 15 pkt. (5/10 za 3 pkt.) 6 zb. 1 as., Adam Linowski 12 pkt. 5 zb., Tomasz Andrzejewski 9 pkt. 7 zb. 2 as., Marcel Wilczek 7 pkt. 10 zb. 1 as., Łukasz Wilczek 5 pkt. 8 as. 6 zb., Mateusz Bierwagen 5 pkt. 1 as., Michał Aleksandrowicz 3 pkt. 1 zb., Andrzej Paszkiewicz 3 pkt., Cezary Trybański 2 pkt. 3 zb., Bartłomiej Ornoch 0 pkt. 1 zb., Grzegorz Malewski 0