News: Koszykówka: Legioniści wygrywają z Gliwicami

Koszykówka: Legioniści wygrywają z Gliwicami

Kacper Piwnicki

Źródło: legiakosz.com, Legia.Net

18.02.2016 08:53

(akt. 07.12.2018 17:08)

W rozegranym na Bemowie meczu I ligi, Legia wygrała po bardzo zaciętym spotkaniu z GTK Gliwice 88:77. Legioniści wyszarpali zwycięstwo dopiero w ostatnich minutach gry. W pierwsej połowie meczu miała miejsce awaria zegara. Zanim ona nastąpiła Legia prowadziła różnicą 5 punktów. Później w ciągu trzech minut to goście objęli 5-punktowe prowadzenie. W trzeciej kwarcie świetnie spisywał się Adam Parzych, który zdobył w ciągu 10 minut - 15 punktów. Na początku czwartej kwarty legioniści stracili Marcela Wilczka, który musiał opuścić parkiet za piąte przewinienie. W samej końcówce Legia zagrała zdecydowanie skuteczniej w defensywie, nie pozwalając rywalom na rzuty z łatwych pozycji. Legioniści zbierali piłkę na własnej tablicy, a Łukasz Wilczek do spółki z Grzegorzem Malewskim przeprowadzali skuteczne akcje, które zapewniły wygraną 88:77.