Koszykówka: Legioniści zagrali w sparingach reprezentacji Polski

Źródło: legiakosz.com

17.07.2023 13:45

(akt. 17.07.2023 13:47)

Reprezentacja Polski do lat 16 przygotowuje się do mistrzostw Europy dywizji A, które odbędą się w Macedonii Północnej w dniach 5-13 sierpnia. W sparingach zagrało dwóch koszykarzy Akademii Koszykówki Legii Warszawa.

W dniach 14-16 lipca zawodnicy trenera Wojciecha Rogowskiego wystąpili w towarzyskim turnieju we francuskim Lille. Biało-czerwoni rywalizowali z Serbią, Francją i Holandią (2 zwycięstwa, 1 porażka). W kadrze reprezentacji Polski U-16 znajduje się dwóch legionistów – Błażej Czapla oraz Julian Dąbrowski, którzy mieli okazje zaprezentować umiejętności podczas wspomnianych meczów kontrolnych.

W piątek, 14 lipca, Polacy pokonali Serbię 104:61 – Dąbrowski w ciągu niemal 21 minut gry zdobył 8 punktów, 7 zbiórek i 2 asysty, a Czapla spędził na parkiecie nieco ponad 13 minut, wywalczył 11 "oczek" i 1 zbiórkę.

Dzień później biało-czerwoni przegrali z gospodarzami turnieju, Francuzami (64:74). Tym razem Czapla miał 14 punktów w ciągu nieco ponad 15 minut gry, a Dąbrowski do 6 "oczek" dołożył także 8 zbiórek i 2 asysty podczas prawie 21 minut spędzonych na boisku.

W niedzielę, 16 lipca, reprezentacja Polski okazała się lepsza od Holendrów (72:63). Czapla zdobył 9 punktów i 2 zbiórki w czasie niemal 20 minut gry, a Dąbrowski wywalczył 3 punkty, 6 zbiórek oraz asystę rywalizując przez prawie 19 minut.

W mistrzostwach Europy dywizji A do lat 16 Polska zagra w grupie D z Łotwą, Serbią oraz Grecją.