News: Koszykówka: Legioniści zmietli Astorię Bydgoszcz (akt.)

Koszykówka: Legioniści zmietli Astorię Bydgoszcz (akt.)

Samuel Szczygielski

04.03.2016 22:38

(akt. 07.12.2018 16:52)

Legioniści pokonali w ramach 27 kolejki spotkań Astorię Bydgoszcz 109:73 (28:9, 35:21, 31:24, 15:19). Od pierwszych minut spotkań gospodarze prowadzi grę i ani na sekundę nie pozwolili gościom na przejęcie inicjatywy. Warto podkreślić, że pierwsze punkty Bydgoszczanie zdobyli dopiero pod koniec piątej minuty spotkania. Najwięcej punktów dla Legii zdobył Grzegorz Malewski - 15.

Fotoreportaż z meczu (fot. Jan Szurek)

Zdjęcia z hali na Obrońców Tobruku (fot. Kacper Piwnicki)

Fotoreportaż ze spotkania (fot. Marcin Szymczyk)

Mecz Astrorią Bydgoszcz musiał zakończyć się zwycięstwem i właśnie tak było. Jednak to, co stało się w hali OSIR Bemowo nie było jedynie wygraną, a pogromem. Legioniści ograli rywali ażż 109:73.

Oba zespoły w Warszawie spotkały się ostatnio 6 lat temu. A było to w... III lidze, kiedy to Legia miała problemy z utrzymaniem się w niej. Rozwój w ostatnich latach pozwolił na to, żeby Legia rozpoczynała mecz z Astorią jako zdecydowany faworyt.

Po zmianie trenera zawodnicy "Wojskowych" prezentują fantastyczną formę. Wygrali dziś piąty mecz w lidze z rzędu, a ósmy na własnym parkiecie. Za to rywale bardzo potrzebowali punktów, bo zajmowali dziewiąte miejsce w tabeli - przypomnijmy, że do fazy play - off wchodzi 8 ekip. Do końca rundy zasadniczej, po dzisiejszym meczu, zostały już tylko 3 kolejki.

Od początku meczu przeważała Legia. Nim ktokolwiek się zorientował, na tablicy wyników drużyna Bakuna miała już dwucyfrową liczbę punktów. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 30:9 i już po niej każdy był przekonany, że dla Legii będzie to kolejne wygrane spotkanie. W drugiej części gry rywale się przebudzili i zdobyli 21 "oczek", ale Legia zachowała skuteczność. Na parkiecie pojawił się Andrzej Paszkiewicz, jeszcze bardziej ożywiając grę w ofensywie. Najlepszą akcję w drugiej części "zrobił" Bartłomiej Ornoch, kiedy wywalczył piłkę "w parterze" po czym zdobył punkt. Po połowie meczu było 63:30.

W trzeciej kwarcie Astoria zaczęła grać odważniej, dzięki przeprowadzeniu zmian. Legia nie dominowała w niej tak, jak poprzednio, jednak cały czas grała bardzo solidnie. Przewaga ciągle się powiększała, między innymi za sprawą "trójek" Adama Parzycha i Grzegorza Kukiełki. Przed ostatnią kwartą Legia prowadziła 94:54. Końcówka meczu była zdecydowanie najprzyjemniejsza dla oka. Zawodnicy, grając już na luzie, dali kibicom show. Bartłomiej Ornoch pięknym rzutem za 3 punkty doprowadził Legię do zdobycia 100 punktów. Po kilkunastu sekundach znów się popisał i trafił kolejną "trójkę". Następnie Adam Linowski zdobył punkty ładując do kosza wsad, a po chwili zdobywając "oczka" po ośmieszeniu zawodnika rywali i położeniu go na ziemię. Mecz zakończył się pogromem 109:73.