News: Koszykówka: Mecz Legii z Anwilem wydarzeniem kolejki

Koszykówka: Ostatni sparing zakończony porażką

Źródło: legiakosz.com

29.09.2018 13:27

(akt. 21.12.2018 22:31)

W drugim dniu lublińskiego memoriału Zdzisława Niedzieli, koszykarze Legii mierzyli się z MKS-em Dąbrowa Górnicza. To ostatni ze sparingów, jaki przed rozpoczęciem nowego sezonu rozegrał nasz zespół. Zieloni kanonierzy przegrali 67:73.

Legioniści rozpoczęli piątką: S. Kowalczyk, M. Soluade, O. Prewitt, M. Kołodziej i R. Patiejew. Zaczęliśmy od celnego rzutu za trzy, ale to MKS zaliczył lepszy początek pierwszej kwarty. Po kilku minutach przegrywaliśmy 5:13 lecz premierowa odsłona meczu zakończyła się stratą tylko dwóch „oczek” do rywala (15:17). Nasi koszykarze trzykrotnie trafiali zza łuku, dąbrowianie natomiast tylko raz przymierzyli za trzy, ale sześć punktów zdobyli z linii rzutów wolnych (6/8 przy 2/2 osobistych w wykonaniu legionistów).  Kolejne dziesięć minut starcia znów rozpoczęło się dla nas od celnej „trójki”. To był początek dobrej, skutecznej gry, która zobrazowana została serią punktową 11:3 na naszą korzyść. MKS zmniejszał stratę i tuż przed przerwą doprowadził do remisu 32:32. Najskuteczniejszy w naszych szeregach był wówczas Jakub Karolak (8 pkt.) i Michał Kołodziej (7 pkt.).

Przerwa paradoksalnie nie wpłynęła na legionistów najlepiej. Powrót na parkiet był zdecydowanie lepszy w wykonaniu MKS-u, który zaczął drugą połowę od zdobycia 10 punktów z rzędu. Naszą odpowiedzią była seria 14:2, co skutecznie ostudziło myśli przeciwnika o zbudowaniu większej przewagi. Gra ponownie się wyrównała i odzyskaliśmy utracone przed przerwą prowadzenie. W czwartej kwarcie gra wyrównała się, dopiero na trzy minuty przed końcem meczu MKS wyszedł na siedmiopunktowe prowadzenie. Nasz zespól szybko zniwelował stratę do dwóch „oczek”, co zapowiadało niemałe emocje w ostatnich 60 sekundach pojedynku. Końcówka jednak padła łupem MKS-u, który wygrał 73:67.