News: Koszykówka: Mecz Legii z Anwilem wydarzeniem kolejki

Koszykówka: Pewna wygrana w Tychach

Michał Grzegorczyk

03.12.2016 23:32

(akt. 21.12.2018 22:31)

W meczu 13. kolejki I ligi koszykówki Legia Warszawa wygrała wyjazdowe spotkanie z GKS-em Tychy 89:68. Podopieczni Piotra Bakuna świetnie spisali się przede wszystkim w drugiej połowie.

W składzie Legii na mecz w Tychach zabrakło Tomasza Andrzejewskiego. W pierwszej połowie oglądaliśmy bardzo ciekawe widowisko. Wynik często oscylował wokół remisu - prowadzenie zmieniało się sześciokrotnie. Pierwsza kwarta zakończyła się pięciopunktowym prowadzeniem gości, ale w drugiej zawodnicy GKS-u szybko doprowadzili do remisu. Jednak tuż przed zejściem do szatni legioniści ponownie odskoczyli na 6 punktów. Głównie dzięki bardzo dobrej grze Łukasza Pacochy. Doświadczony rozgrywający Legii wziął na siebie ciężar zdobywania punktów, notując do przerwy aż 16 "oczek".

Obraz gry diametralnie zmienił się w drugiej połowie, a zwłaszcza w trzeciej kwarcie, w której legioniści grali wyśmienicie. Podopieczni Piotra Bakuna wykorzystali prawie pięciominutowy przestój w grze gospodarzy i wyszli na 15 punktowe prowadzenie. Ostatecznie Legia wygrała tę część meczu 23 do 11. Ostatnia odsłona meczu ponownie zaczęła się od mocnego uderzenia „Wojskowych”. Legioniści wygrywali już nawet 23 punktami. Gospodarze próbowali jeszcze zmniejszyć straty, ale Legia nie pozwoliła już sobie wyrwać dwóch punktów. Mecz zakończył się wynikiem 89:68 dla warszawskiej drużyny. Kluczem do zwycięstwa „Zielonych Kanonierów” była przede wszystkim znakomita postawa pod koszem. Legioniści pokonali GKS w walce o zbiórki 39 do 24. Dzięki wygranej podopieczni trenera Bakuna zmniejszyli stratę do drugiej w tabeli Spójni Stargard.

Również dzisiaj do Sekcji Koszykarskiej Legii Warszawa dołączył Kamil Sulima - 36-letni rzucający obrońca, grający od początku obecnych rozgrywek w AZS AGH Kraków (przygotowania do sezonu 2016/17 spędził z Legią, ale nie podpisano z nim wtedy kontraktu). Sulima swoją przygodę z koszykówką zaczynał w MOS-ie Ochota, ale już w wieku 16 lat debiutował w seniorskiej drużynie Legii w III lidze. Sulima wywalczył przed laty wraz z Legią awans do koszykarskiej ekstraklasy w sezonie 1999/2000. Do tej pory Sulima rozegrał w barwach Legii 192 mecze, w których zdobył 2296 punktów (średnio 12 pkt./mecz).

Kolejny mecz koszykarze z Warszawy rozegrają w przyszłą sobotę w Kłodzku z miejscową Nysą.

GKS Tychy – Legia Warszawa 68:89 (21:26, 20:21, 11:23, 16:19)

GKS Tychy: Tomasz Deja 16 pkt. 2 zb. 3 as., Hubert Mazur 15 pkt. 4 zb. 3 as., Tomasz Bzdyra 14 pkt. 6 zb. 1 as., Wojciech Zub 7 pkt., Karol Szpyrka 6 pkt. 2 zb. 3 as., Radosław Basiński 5 pkt. 4 zb. 4 as., Piotr Hałas 4 pkt. 2 zb. 3 as., Marek Piechowicz 1 pkt. 3 zb. 1 as., Jakub Fenrych 0 pkt. 1 zb., Dawid Słupiński -, Jakub Zawadzki

Legia Warszawa: Łukasz Pacocha 18 pkt. 1 zb. 5 as., Michał Aleksandrowicz 15 pkt. 3 zb. 1 as., Marcel Wilczek 14 pkt. 13 zb. 3 as. 4 prz., Grzegorz Kukiełka 11 pkt. 1 zb. 2 as., Mateusz Jarmakowicz 10 pkt. 4 zb., Adam  Linowski 8 pkt. 6 zb. 2 as., Piotr Robak 7 pkt. 1 zb. 1 as.,  Łukasz Wilczek 6 pkt. 7 zb. 3 as. 3 prz., Grzegorz Malewski 0 pkt. 3 zb., Jakub Sienkiewicz 0 pkt.