News: Koszykówka: Pewne zwycięstwo z Zagłębiem

Koszykówka: Pewne zwycięstwo z Zagłębiem

Kacper Piwnicki

11.10.2014 10:05

(akt. 13.12.2018 16:03)

W sobotę 10 października na Wilanowie odbył się mecz 3. kolejki I ligi koszykówki mężczyzn. W hali przy Wiertniczej spotkanie rozegrała Legia Warszawa. Rywalem było Zagłębie Sosnowiec. Mecz rozpoczął się o symbolicznej godzinie 19:16. Wojskowi wystąpili pierwszy raz w nowym składzie przed swoją publicznością. Prowadzeni niesamowitym wręcz dopingiem warszawiacy rozgromili gości 88:57 (27-8, 28-8, 14-22, 19-19).

Zdjęcia z meczu (fot. Kacper Piwnicki)

W pierwszych dwóch kwartach Sosnowiec musiał potwierdzić wyższość gospodarzy i do przerwy Legia prowadziła 55:16. Jednak podczas ostatnich dwóch części meczu legioniści zbyt pewnie się poczuli i goście zaczęli gonić wynik. Ostatecznie Legia wygrała mecz różnicą 31 punktów.

Legioniści zanotowali 7 bloków, z czego aż 5 było dziełem Cezarego Trybańskiego.

W przerwie meczu zespół Legii podarował pani dyrektor Zespołu Szkół nr79 przy ulicy Wiertniczej 26 w Wilanowie okazjonalną koszulkę Legii z jej nazwiskiem i nr 79. Jest to rodzaj podziękowania za przyjęcie do hali przy Wiertniczej. Kolejne spotkanie w Warszawie również zostanie rozegrane przy Zespole Szkół nr. 79, gdyż trwają jeszcze prace w hali przy ul. Obrońców Tobruku.
Czwartą kolejkę I ligi Wojskowi rozegrają w Siedlcach o godzinie 18:00.