Koszykówka: Porażka w sparingu z Anwilem

Źródło: legiakosz.com

26.08.2022 20:15

(akt. 26.08.2022 20:24)

W sparingu, rozgrywanym we Włocławku, miejscowy Anwil pokonał Legię 76:73. Dla warszawiaków był to drugi przedsezonowy mecz towarzyski – w pierwszym takim spotkaniu "Zieloni Kanonierzy" wygrali we własnej hali ze Startem Lublin.

Od samego początku to Anwil dyktował warunki gry i jej tempo. Gospodarze szybko objęli prowadzenie 14:3. Legioniści zniwelowali straty, ale po pierwszej kwarcie to włocławianie wygrywali 24:15. Kolejne minuty nie przyniosły odmiany – wciąż to zespół prowadzony przez trenera Przemysława Frasunkiewicza dominował i potwierdzał to także wynik meczu. Na półmetku sparingu Anwil prowadził 43:29.

Drugą połowę lepiej zaczęli warszawiacy, którzy za sprawą udanych akcji Devyna Marble’a i Grzegorza Kamińskiego z każdą minutą zbliżali się do Anwilu. Przed ostatnią kwartą legioniści tracili do rywali siedem "oczek" (50:57). Kiedy wydawało się, że już wkrótce to "Zieloni Kanonierzy" przejmą inicjatywę, Anwil zdobył kilka punktów z rzędu po udanych kontratakach i ponownie zyskał 13-punktowe prowadzenie. Stołeczny zespół próbował dogonić przeciwników i na nieco ponad trzy minuty przed końcową syreną przegrywał tylko pięcioma "oczkami". Emocjonująca końcówka mogła sprawić, że kibice zgromadzeni w hali Mistrzów byliby świadkami dogrywki, ale rzut Raya McCalluma nie był celny. Anwil zwyciężył 76:73.

Kolejny sparing za nami i kolejny bardzo cenny materiał, nad którym musimy pracować. Jesteśmy w trakcie intensywnych treningów, czujemy obciążenia, które na pewno przyniosą pozytywne efekty w zbliżającym się sezonie. W niedzielę na pewno będziemy chcieli zrewanżować się Anwilowi – powiedział Dariusz Wyka.

W niedzielę, 28 sierpnia (godz. 17:30), ponowne spotkanie obu drużyn, tym razem w hali OSiR Bemowo w Warszawie.

Anwil Włocławek – Legia Warszawa 76:73 (24:15, 16:14, 14:21, 19:23)

Anwil: Josh Bostic 23 pkt, Phil Grene IV 16, Dawid Słupiński 10, Luke Petrasek 7, Josip Sobin 6, Marcin Woroniecki 6, Kamil Łączyński 3, Michał Nowakowski 3, Daniel Dawdo 2, Wojciech Jakubiak -, Bartosz Lazarski -.
Trener: Przemysław Frasunkiewicz

Legia: Ray McCallum 13 pkt, Grzegorz Kamiński 13, Devyn Marble 13, Travis Leslie 11, Geoffrey Grosselle 10, Dariusz Wyka 9, Jakub Sadowski 4, Szymon Kołakowski 0.
Trener: Wojciech Kamiński, as. Marek Zapałowski, Maciej Jamrozik