Christian Vital Wojciech Kamiński

Koszykówka: Porażka w Wilnie, występ Ponitki

14.09.2023 19:05

(akt. 14.09.2023 19:16)

Koszykarze Legii przegrali na wyjeździe z Rytasem Wilno 78:91 w ostatnim sparingu przed startem sezonu 2023/2024. Pierwszy występ w barwach "Zielonych Kanonierów" ma za sobą nowy zawodnik, Marcel Ponitka, który zdobył 10 punktów.

Pierwsze 10 minut było lepsze w wykonaniu Rytasu (30:21). Legioniści dobrze odpowiedzieli, wygrywając drugą i trzecią kwartę, objęli prowadzenie (68:66), ale ostatnia "ćwiartka" należała do zespołu z Wilna (25:10). Najskuteczniejszym zawodnikiem "Zielonych Kanonierów" okazał się Christian Vital, zdobywca 23 punktów.

Warszawiacy przegrali 78:91 na Litwie, a już w przyszły piątek, 22 września (godz. 20:30), rozpoczną sezon 2023/2024. Wówczas zmierzą się na wyjeździe z Zastalem Zielona Góra.

Sparing: Rytas Wilno – Legia Warszawa 91:78 (30:21, 17:22, 19:25, 25:10)

Rytas: Cole 25 pkt, Gorham 14, Masiulis 13, Hornsby 12, Uleckas 9, Delaurier 7, Pleikys 7, Velicka 3, Babraitis 1, Krizanauskas 0

Legia: Vital 23 pkt, Cowels 16, Holman 14, Ponitka 10, Kulka 5, Pipes 4, Sobin 4, Wyka 2, Wieluński 0, Kolenda -,