News: Koszykówka: Porażka z Sokołem Łańcut

Koszykówka: Porażka z Sokołem Łańcut

Michał Grzegorczyk

05.11.2016 19:08

(akt. 13.12.2018 03:06)

W spotkaniu 8 kolejki I ligi koszykarze Legii Warszawa po niezwykle zaciętym i emocjonującym meczu przegrali z Sokołem Łańcut 60:65. Przez większość spotkania wynik spotkania był remisowy lub też jedna z drużyn minimalnie prowadziła. Po pierwszej części gry był remis 16:16, drugą kwartę wygrali goście trzema punktami. Potem Sokół wyszedł na prowadzenie dziesięcioma punktami, ale ambitni legioniści doprowadzili do remisu. Do końca spotkania trwała walka o zwycięstwo, ostatecznie to goście zwyciężyli pięcioma punktami. Kolejny mecz na Bemowie odbędzie się 16 listopada o godz. 20. z Rosą Radom.

Fotoreportaż z meczu (fot. Marcin Szymczyk)

W sobotę w Warszawie spotkały się drużyny, które są głównymi faworytami do gry w finale I ligi. Zespół z Łańcuta pozostaje niepokonany i z bilansem 8:0 prowadzi w tabeli. Legioniści natomiast od początku sezonu zawodzą w meczach u siebie (bilans 2:3) i spadli już na 4 miejsce. Od samego początku było widać, że stawka sobotniego pojedynku jest bardzo wysoka. W pierwszej połowie dominowała fizyczna walka obu drużyn, nikt nie odpuszczał. Obie drużyny grały bardzo twardo w obronie i nieskutecznie w ataku. Pierwszą kwartę zdominowały pojedynki środkowych, 8 punktów dla Legii zdobył Adam Linowski, a jego rywal Maciej Klima odpowiedział 11 "oczkami". Ta częśc spotkania zakończyła się remisem 16:16. Druga kwarta stała pod znakiem fatalnego ataku i bardzo niskiej skuteczności. Przez pierwsze 20 minut oba zespoły trafiły tylko 18 z 64 rzutów z gry! Do tego legioniści seryjnie popełniali straty, kapitan Legii Łukasz Wilczek do przerwy zaliczył ich aż 6! Podopieczni trenera Piotra Bakuna do szatni zeszli przegrywając 29 do 26. W pierwszej połowie meczu obie drużyny rzucały zza łuku z fatalną skutecznością, Legia trafiła tylko 2 na 12 prób (16,7%), goście byli jeszcze gorsi w tym elemencie - 1 udany rzut na 14 (7,1%).

Po zmianie stron "Wojskowi" dalej nie mogli znaleźć odpowiedniego rytmu gry. Po celnym rzucie trzypunktowym Marka Zywerta Sokół objął najwyższe swoje prowadzenie 38:28. Wtedy do walki poderwał legionistów trafiając dwie trójki Łukasz Pacocha. Kiedy stołeczny zespół wyszedł na prowadzenie 45:41 wydawało się, że to właśnie Legia przerwie zwycięską passę Sokoła.  Niestety w czwartej kwarcie po trójkach Marcina Sroki i Alana Czujkowskiego goście ponownie wyszli na prowadzenie i od tego momentu mecz długo kręcił się wokół remisu. Dopiero na 6,5 minuty przed końcem, swojego pierwszego kosza w spotkaniu zdobył lider Legii Grzegorz Kukiełka. Jego trójka doprowadziła do remisu po 52. Niestety grający na tej samej pozycji Czujkowski odpowiedział od razu akcją 2 punktową. Na nieco ponad 3,5 minuty przed końcem ważną trójkę z rogu boiska trafił Bartosz Czerwonka, kilka chwil wcześniej przechwytując piłkę na środku boiska. Max Elektro Sokół prowadził wówczas 60:55. Legia po efektownym wsadzie Linowskiego zmniejszyła stratę do trzech punktów i miała możliwość jeszcze ją zniwelować, ale w kluczowym momencie z dystansu trafił Jerzy Koszuta, którego wcześniejsze dwa rzuty nawet nie doleciały do kosza. Zespół Dariusza Kaszowskiego prowadził 63:57 i tej przewagi już nie stracił. Dobre spotkanie w drużynie z Łańcuta rozegrał Maciej Klima (17 pkt i 12 zbiórek), na którego recepty warszawiacy nie znaleźli zwłaszcza w pierwszej kwarcie. Oprócz niego z dobrej strony pokazał się Alan Czujkowski (15 pkt. 4 as.), który występował w Legii w sezonie 2012/2013. Z dorobkiem 18 punktów najlepszym strzelcem meczu był Adam Linowski.

Legia Warszawa - Max Elektro Sokół Łańcut 60:65 (16:16, 13:16, 21:15, 13:21)