Koszykówka: Porażka z wicemistrzem Izraela

Źródło: legiakosz.com

15.09.2022 20:00

(akt. 15.09.2022 20:10)

W sparingu rozegranym we włocławskiej hali Mistrzów, koszykarze Legii Warszawa przegrali 72:82 z wicemistrzem Izraela i uczestnikiem fazy grupowej Ligi Mistrzów, Bnei Herzliya. To ostatni mecz kontrolny stołecznej ekipy przed nowym sezonem Energa Basket Ligi, który rozpocznie się 22 września.

Legia rozpoczęła od kilku skutecznych akcji, dzięki którym objęła prowadzenie. Bnei Herzliya starała się grać szybko, co przynosiło skutek dzięki czemu to Izraelczycy cieszyli się minimalnym prowadzeniem (20:17) po pierwszej kwarcie. W tej części spotkania do gry, po kilkumiesięcznej przerwie, wrócił Grzegorz Kulka, który rehabilitował się od maja, kiedy to odniósł kontuzję w finałach Energa Basket Ligi. Kolejne minuty także należały do wicemistrza Izraela, który powiększał przewagę. Na krótko przed końcem pierwszej połowy sięgała ona 10 punktów, a na półmetku rywalizacji Bnei Herzliya prowadziła 47:33. Najskuteczniejszym zawodnikiem ekipy z Izraela był Cohen z 9 "oczkami" na koncie. Po stronie legionistów tyle samo punktów miał Grzegorz Kamiński.

Po powrocie z szatni warszawiacy szybko zdobyli pięć punktów, ale Bnei Herzliya błyskawicznie odpowiedziała trafieniami spod kosza oraz twardą defensywą. Po 36 minutach gry przeciwnicy prowadzili już 60:40. Zza łuku trafiał Ray McCallum, ale strata do rywala nie malała – przed ostatnią kwartą Legia przegrywała 53:72. "Zieloni Kanonierzy" ruszyli do niwelowania strat, punkty zdobywali Kamiński i Travis Leslie, lecz Izraelczycy wciąż mieli zapas 14 "oczek". Wicemistrzowie Izraela nie pozwolili sobie wydrzeć zwycięstwa i triumfowali ostatecznie 82:72.

Najbliższy mecz legionistów w czwartek, 22 września (godz. 17:30), w Łańcucie, gdzie nastąpi inauguracja nowego sezonu Energa Basket Ligi.

Legia Warszawa – Bnei Herzliya 72:82 (17:20, 16:27, 20:25, 19:10)

Legia: Travis Leslie 16 pkt, Ray McCallum 13, Grzegorz Kamiński 13, Devyn Marble 11, Janis Berzins 8, Geoffrey Groselle 7, Grzegorz Kulka 2, Jakub Sadowski 2, Dariusz Wyka 0.
Trener: Wojciech Kamiński, as. Marek Zapałowski, Maciej Jamrozik

Bnei Herzliya: Cohen 16 pkt, Kemp 16, Babb 13, Kravitz 7, Hooker 8, Van Vliet 4, Carter 12, Faye 1, Sahar 0, Schvartz -, Brandwein 5, Artman 0.
Trener: Oren Aharoni