News: Koszykówka: Przegrana po słabej grze

Koszykówka: Przegrana po słabej grze

Michał Grzegorczyk

31.03.2018 21:21

(akt. 02.12.2018 11:31)

Legia Warszawa przegrała w dzisiejszym wyjazdowym spotkaniu z MKS-em Dąbrową Górniczą 73:90. Gospodarze już w pierwszej kwarcie zdominowali koszykarzy z Warszawy i rozpoczęli mecz od prowadzenia 21:4.

Fotoreportaż z meczu (fot. Ana Okolus)

Legioniści mecz w Dąbrowie Górniczej rozpoczęli fatalnie. Dąbrowianie zdominowali Legię zarówno w obronie jak i w ataku. Defensywa podopiecznych trenera Tane Spaseva nie funkcjonowała jak należy. Doskonale dysponowani gospodarze wygrali pierwsze 7 minut gry, aż 21:4. Podopieczni trenera Jacka Winnickiego przez długi czas grali na 100% skuteczności z gry. Bardzo dobrze w roli kreatora gry spisywał się Aaron Broussard, a najlepszym graczem na boisku był DJ Shelton, który bardzo szybko zdobył 10 punktów.  Po wejściu na boisko Chauncey'a Collinsa gra "Wojskowych" uległa zdecydowanej poprawie. Dzięki kilku skutecznym akcjom dynamicznego rozgrywającego "Zieloni Kanonierzy" wygrali ostatnie 3 minuty pierwszej kwarty 13:4.

W pierwszych minutach drugiej ćwiartki, legioniści momentami jeszcze nawiązywali walkę z MKS-em. Jednak później w grze pozostawali już tylko gospodarze, którzy dzięki punktom Broussarda i dobrze dysponowanego Piotra Pamuły systematycznie powiększali prowadzenie. Przyjezdnym brakowało zdobyczy punktowych Anthony'ego Beane'a, który rozegrał jedno z najgorszych spotkań w barwach Legii. Lider "Wojskowych" swoje pierwsze punkty zdobył dopiero na 24 sekundy przed końcem pierwszej połowy. Wynik II kwarty na 54:33 rzutem zza łuku w ostatniej akcji przed przerwą ustalił Michał Gabiński.

W trzeciej kwarcie MKS nie zwalniał tempa. Na wyższy poziom wskoczył Jovan Novak, który w drugiej połowie zdobył, aż 18 punktów. Legioniści dalej nie mogli znaleźć sposobu na obronę Dąbrowian. Jedynym zawodnikiem stołecznej drużyny, który grał na niezłym poziomie był Hunter Mickelson. Przy tak źle dysponowanej Legii, przewaga gospodarzy urosła do 30 punktów.

W ostatniej części meczu trener Winnicki dał pograć rezerwowym. W końcowych minutach Legia zmniejszyła straty do tylko 17 punktów, ale w meczu z piątym zespołem tabeli legioniści nie mieli nic do powiedzenia.

MKS Dąbrowa Górnicza - Legia Warszawa 90:73

(25:17, 29:16, 18:10, 18:30)

MKS: Jovan Novak 20 pkt. 1 zb. 3 as. 3 str.,  D.J. Shelton 14 pkt. 8 zb.,Piotr Pamuła 14 pkt. 2 as.,Aaron Broussard 13 pkt. 4 zb. 6 as. 3 prz., Witalij Kowalenko 12 pky. 7 zb. 3 as., Maciej Kucharek 7 pkt. 4 zb. 7 as., Jarosław Trojan 5 pkt. 3 zb., Michał Gabiński 3 pkt. 1 as., Bartłomiej Wołoszyn 2 pkt. 1 as., Patryk Wieczorek 0 pkt. 1 as.

trener: Jacek Winnicki

Legia: Hunter Mickelson 11 pkt. 5 zb. 1 as., Jorge Bilbao 10 pkt. 4 zb. 5 fl., Jobi Wall 10 pkt. 5 zb. 2 as., Chauncey Collins 9 pkt. 1 zb. 2 as., Anthony Beane 9 pkt. 2 zb. 3 str., Adam Linowski 8 pkt. 5 zb. 4 as., Michał Kołodziej 7 pkt., Piotr Robak 4 pkt., Wojciech Szpyrka 3 pkt. 1 zb. 1 as., Łukasz Wilczek 2 pkt. 6 zb. 7 as., Michał Kucharski 0 pkt. 1 as.

Trener: Tane Spasev