News: Plan przygotowań koszykarzy

Koszykówka: Przegrana z rezerwami Śląska

17.01.2016 21:23

(akt. 04.01.2019 13:44)

Koszykarze Legii Warszawa przegrali w niedzielę na wyjeździe 77:83 z rezerwami Śląska Wrocław. To piąta porażka "Wojskowych" w obecnym sezonie. Najwięcej punktów w szeregach stołecznej drużyny zdobył Adam Linowski, który zanotował czternaście oczek.

Pierwsza połowa była udana dla legionistów. W dwóch kwartach warszawiacy zbudowali obie przewagę w postaci sześciu punktów. Warszawiacy grali dobrze i prowadzili we Wrocławiu na terenie niżej notowanej drużyny.

Na przestrzeni całego spotkania najskuteczniejszym legionistą był Adam Linowski, który zanotował dwanaście punktów. Po dziesięć "oczek" zaliczyli Michał Aleksandrowicz, a także Adam Parzych.

Kłopotem dla warszawiaków była trzecia kwarta, którą przegrali pięcioma punktami. O losach spotkania miała zadecydować ostatnia kwarta - przed nią "Wojskowi" mieli jeszcze punkt przewagi. Bardzo słaba skuteczność rzutów za trzy punkty niestety nie pomagała.

Ostatecznie czwarta kwarta padła łupem gospodarzy (24:17), a warszawiacy przegrali 77:83. Po osiemnastu meczach Legia zajmuje trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 31 punktów.

Śląsk II Wrocław - Legia Warszawa 83:77 (18:23, 18:19, 23:18, 24:17)

Legia: Linowski 14, Trybański 12, Aleksandrowicz 12, Parzych 10, Andrzejewski 9, Kukiełka 8, Ł. Wilczek 8, Szumełda-Krzycki 2, M. Wilczek 2, Paszkiewicz, Bierwagen.