Koszykówka: Roman Rubinsztejn odchodzi z Legii

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: legiakosz.com

15-02-2019 / 12:10

(akt. 15-02-2019 / 12:11)

Z dniem 15. lutego, rozwiązana została umowa pomiędzy Legią a Romanem Rubinsztejnem. Rozwiązanie umowy nastąpiło na prośbę reprezentanta Białorusi, który otrzymał propozycję gry w innej lidze.

Urodzony w Mińsku, niespełna 23-letni rzucający obrońca, wystąpił w barwach Legii w 19. meczach ligowych, w których spędził na parkiecie 71:59 min. (śr. 3:47) i zdobył 17 punktów (śr. 0,9 pkt.), a także wystąpił w meczu Pucharu Polski z Polpharmą. W ostatnich dniach zawodnik otrzymał powołanie do reprezentacji Białorusi. Strony porozumiały się co do wcześniejszego zakończenia umowy - zawodnik po raz ostatni znalazł się w kadrze meczowej Legii podczas wczorajszego meczu 1/4 finału Suzuki Pucharu Polski z Polpharmą Starogard Gdański. Przed przyjazdem do Warszawy, Rubinsztejn występował w Tsmokach Mińsk oraz słoweńskim Zlatorogu. Romanowi życzymy powodzenia w dalszej karierze.

Komentarze (3)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Ze sportowców w historii RP najsłynniejszy Rubinstein to Akiba. Arcymistrz szachowy i zdobywca złotego medalu olimpijskiego z reprezentacją Polski na III Olimpiadzie Szachowej w Hamburgu w 1930 roku. Absolutny geniusz gry pozycyjnej i fenomenalny znawca końcówek wieżowych. Z jego ręki polegli tacy koryfeusze gry szachowej jak Alechin, Capablanca, Lasker, Steinitz czy Euwe. Żaden szachista reprezentujący Polskę nigdy nie wygrał z tyloma mistrzami świata partii szachowych.
Generał brygady
  • 0 / 0
Cześć jego pamięci. Nie wrył się!
Obiektywnie ciężko będzie o play off