Koszykówka: Trefl za mocny dla Legii

Redaktor Marcin Szymczyk

18.12.2021 19:30

(akt. 18.12.2021 21:00)

Koszykarze Legii przegrali na wyjeździe z Treflem Sopot 70:85 w 15. kolejce Energa Basket Ligi. Dla stołecznego zespołu to szósta ligowa porażka.

Zieloni Kanonierzy rozpoczęli piątką Raymond Cowels III, Strahinja Jovanović, Adam Kemp, Muhammad Ali Abdur Rahkman i Grzegorz Kulka. Początek meczu z Treflem w Sopocie nie był najgorszy, legioniści przez chwilę prowadzili dwoma punktami po akcji Łukasza Koszarka i Dariusza Wyki, ale później gospodarze byli skuteczniejsi i po pierwszej części gry prowadzili 15:11.

W drugiej kwarcie legioniści chcieli gonić rywala, po "trójce" Kulki był już tylko jeden punkt straty, ale słabsza końcówka tej części gry spowodowała, że to Trefl prowadził do przerwy 36:23 i trzeba przyznać, że prowadził całkowicie zasłużenie.

Po przerwie zespół Legii był zmotywowany, do pracy wzięli się Cowels i Jure Skifić, ważne punkty notował Koszarek i w pewnym momencie gospodarze prowadzili już tylko trzema punktami. Niestety gracze Wojciecha Kamińskiego nie potrafili utrzymać tak wysokiego poziomu skuteczności i gry w obronie do końća tej części gry. W efekcie gracze z Sopotu znów przejęli inicjatywę i po trzeciej części gry prowadzili dwunastoma punktami, choć czwartą kwartę to Legia wygrała jednym punktem.

W czwartek kwarcie to Trefl był lepszy, prowadził już w sumie osiemnastoma punktami, a całość wygrał 85:70. W Legii najlepiej punktował Abdur Rahkman - autor 16 punktów. Trzy razy "trójki" weszły Cowelsowi, ale to było za mało by myśleć o zwycięstwie w Trójmieście. Siłą gospodarzy była ławka rezerwowych - zdobyła aż 42 punkty.

Trefl Sopot - Legia Warszawa 85:70 (15:11, 21:12, 19:20, 30:27)

Trefl Sopot: Dorsey 9, Franke 11, Sharma 10, Moten 0, Kolenda 13, Young 5, Davis 10, Ziółkowski 2, Łałak 3, Leończyk 17, Klawa 0, Gruszecki 5

Trener: Marcin Stefański

Legia Warszawa: Abdur-Rahkman 16, Jovanović 2, Kulka 6, Cowels III 11, Kemp 6, Sadowski 0, Didier-Urbaniak 8, Kołakowski 0, Skifić 9, Kamiński 5, Koszarek 5, Wyka 2

Trener: Wojciech Kamiński