News: Koszykówka: Mecz Legii z Anwilem wydarzeniem kolejki

Koszykówka: Trefl za mocny na Legię

Michał Grzegorczyk

13.12.2017 21:10

(akt. 21.12.2018 22:31)

W rozegranym dzisiaj spotkaniu w Ergo Arenie Legia Warszawa przegrała z Treflem Sopot 75:82. Legioniści z bilansem 0-11 zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

Mecz z Treflem Legia rozpoczęła w składzie: Naadir Tharpe, Piotr Robak, Grzegorz Kukiełka, Hunter Mickelson i Tomasz Andrzejewski. Na początku spotkania po trafieniu za trzy Andrzjewskiego legioniści wyszli na prowadzenie 7:4. Niestety przez następne 3,5 minuty podopieczni trenera Tane Spaseva nie potrafili zdobyć punktu, co skrzętnie wykorzystali gospodarze zaliczając serię punktową 13:0. Niemoc strzelecką „Wojskowych” przerwał Tharpe trafiając zza łuku, ale to sopocianie gładko wygrali pierwsze 10 minut 27:11.

W drugiej kwarcie gra Legii wyglądała zdecydowanie lepiej. Jeśli legioniści chcą myśleć o wygraniu meczu w ekstraklasie muszą dłużej i częściej grać na takim poziomie i z taką skutecznością jak w tym fragmencie spotkania. „Zieloni Kanonierzy” dzięki zespołowej grze w ataku, dobrej obronie i sprawdzającemu się w roli lidera Tharpowi wygrali drugą ćwiartkę 26:16.

Na początku drugiej połowy legioniści po 2 minutach gry zmniejszyli prowadzenie gospodarzy do zaledwie trzech „oczek”. Jednak w dalszej części meczu, przewaga Trefla była wyraźna. Zawodnicy trenera Klozińskiego dominowali przede wszystkim w walce na tablicach – wynik 47:29 w zbiórkach pozwalał im spokojnie kontrolować wynik meczu.

Na początku czwartej kwarty gospodarze powiększyli prowadzeni do aż 18 punktów. Duża przewaga i dłuższy czas gry rezerwowych pozwoliły legionistom w końcówce podgonić wynik. W dzisiejszym spotkaniu na dobrym poziomie w barwach Legii zagrała trójka amerykanów. Najlepiej spisał się Naadir Tharpe - zdobył 24 punkty, Jobi Wall (3-6 z dystansu) dodał 17 "oczek", a Hunter Mickelson 16. Poza kapitanem Andrzejewskim, obcokrajowcy w barwach Legii nie mogli liczyć na wsparcie ze strony polskich graczy.

Legia z bilansem 0-11 pozostaje bezapelacyjnie najsłabszym zespołem ligi. W najbliższym spotkaniu na Bemowie legioniści zmierzą się z MKS Dąbrową Górniczą wtedy w barwach legii ma zadebiutować jej nowy rzucający obrońca Anthony Beane.

Trefl Sopot - Legia Warszawa 82:75 (27:11, 16:26, 16:11, 23:27)