News: Koszykówka: Udany początek fazy play-off

Koszykówka: Udany początek fazy play-off

Michał Grzegorczyk

10.04.2016 00:55

(akt. 07.12.2018 16:19)

Koszykarze Legii Warszawa odnieśli pewne zwycięstwo w pierwszej rundzie fazy play-off. Legioniści pokonali Astorię Bydgoszcz 87:70. Najskuteczniejszym graczem "Wojskowych" był zdobywca czternastu punktów, Mateusz Bierwagen. Należy zauważyć powrót Cezarego Trybańskiego, który na parkiecie pojawił się po wyleczenie kontuzji. Zapraszamy na relację ze spotkania.

W rozegranym w sobotę spotkaniu na Bemowie, Legia już w pierwszych fragmentach meczu zdominowała zespół gości. Legioniści wyszli na mecz bardzo zmotywowani. Intensywna obrona i bardzo dobra skuteczność pozwoliły im szybko osiągnąć dwucyfrowe prowadzenie. W pierwszej ćwiartce meczu na szczególną uwagę zasługiwała postawa Grzegorza Kukiełki, który nie tylko trafiał swoje rzuty, ale także dużo wnosił do defensywy, co szybko doprowadziło do wyniku 12:2 i zmusiło trenera gości, Konrada Kaźmierczyka do wzięcia czasu. Obraz gry po chwili przerwy zbytnio się nie zmienił. Legia dalej grała bardzo skutecznie i wygrała pierwszą kwartę 28:11.

W drugiej kwarcie duże znaczenie dla zespołu miał powrót do gry - po kontuzji ręki - Cezarego Trybańskiego. Legioniści w tej części spotkania dalej byli niezwykle skuteczni w rzutach za trzy i nadal powiększali przewagę. W całej pierwszej połowie występ Legii napawał optymizmem. Dzięki efektownej grze całego zespołu, do przerwy Legia prowadziła 51:28, a drugą kwartę warszawiacy wygrali 23:17. Na takie prowadzenie duży wpływ miała niesamowita, bo aż 61-procentowa skuteczność rzutów za trzy punkty (8/13). Legioniści schodzili do szatni w dobrych humorach. Co ciekawe, konfrontację z trybun obserwował szkoleniowiec koszykarskiej reprezentacji Polski, Mike Taylor.

Intensywność gry Legii, w związku z wysokim prowadzeniem, w drugiej połowie nie utrzymała się już na tym samym poziomie. Gracze i trenerzy zdawali sobie sprawę, że w niedzielę po raz drugi przyjdzie zmierzyć się z bydgoszczanami.
To rozluźnienie "Wojskowych" wykorzystali koszykarze Astorii, którzy w szczególności dzięki dobrej grze Mikołaja Groda (zdobył w tej części gry 14 ze swoich 18 "oczek"), wygrali tę kwartę 28:17, co zmniejszyło prowadzenie Legii do dwunastu punktów. Jednak w czwartej kwarcie dobra zespołowa gra pozwoliła Wojskowym zwiększyć różnicę i pokonać przeciwników 87:70.

Po meczu warto zwrócic uwagę na świetną pierwszą połowę naszego zespołu oraz zbilansowaną zespołową koszykówkę - czterech zawodników zanotowało podwójną zdobycz punktową. Cieszyć musi solidny występ Grzegorza Kukiełki, naszego rozgrywającego Łukasza Wilczka (12 asyst) oraz przede wszystkim solidna gra powracającego po kontuzji Cezarego Trybańskiego. Najwyższy zawodnik w szeregach Legii zdobył sześć punktów (wszystkie po wsadach), a także dwukrotnie efektownie blokował przeciwników.
W niedzielę o godzinie 20:00 w hali na Bemowie drugi mecz serii.

Trener Piotr Bakun: Zaczeliśmy dobrze, dobrze broniliśmy, trafialiśmy dużo trudnych, łatwych rzutów, że tak naprawdę pierwsza połowa w jakiś tam sposób ustawiła zawody. Nie chcę powiedzieć, że graliśmy na dociągnięcie wyniku, bo tak nie było. Już później zaczeliśmy kalkulować co zrobić, żeby oszczędzić graczy i podzielić ten czas mniej więcej równo na wszystkich zawodników, by jutro byli nominalnie najświeżsi. Nie zawsze wszystko wychodzi, jakby wszystko wychodziło cały czas to byśmy rzucali 140 punktów na mecz... Ale można się cieszyc, że wygraliśmy pewnie, że zrobiliśmy od razu dużą przewagę na początku zawodów i utrzymaliśmy ją do końca.