News: Koszykówka: Legia pozyskała nowego zawodnika

Koszykówka: Wygrana w Poznaniu

Michał Grzegorczyk

07.01.2017 21:40

(akt. 04.01.2019 12:36)

W pierwszym meczu 16. kolejki I ligi koszykarze Legii Warszawa pokonali Biofarm Basket Poznań 66:58, odnosząc tym samym siódmą kolejną wygraną.

Sobotni mecz nie był najlepszym widowiskiem. Oba zespoły popełniły w pierwszej połowie łącznie 26 strat (Biofarm aż 16), dlatego spotkanie nie było przyjemne dla oka. Początek meczu znakomicie ułożył się dla gospodarzy, którzy szybko objęli prowadzenie 8:0. Od tego momentu podopieczni Piotra Bakuna poprawili defensywę i dzięki kilku roszadom w składzie, zdobyli 14 kolejnych punktów, obejmując prowadzenie 14:8. W drugiej kwarcie nasz zespół, który tym razem musiał radzić sobie bez chorego Tomka Andrzejewskiego, zaczął atakować obręcz. Sporym problemem drużyny Przemysława Szurka był nadmiar fauli. Miejscowi szybko wykorzystali limit przewinień, dlatego nie mogli agresywnie bronić. W tej sytuacji doświadczeni gracze Legii z minuty na minutę grali coraz swobodniej. 10 punktowe prowadzenie “Zielonych Kanonierów” po pierwszej połowie było efektem lepszej skuteczności, Biofarm Basket trafił zaledwie 1/9 rzutów za trzy punkty.

Niestety Legia słabo weszła w drugą część spotkania, kiedy rywale szybko zniwelowali straty do kilku oczek. Wynik dla “Wojskowych” trzymał Grzegorz Kukiełka, który jako jedyny w sobotnie popołudnie prezentował dobrą dyspozycję z dystansu. Czwarta kwarta zapowiadała wiele emocji. Legioniści szybko złapali pięć przewinień i każde kolejne skutkowało rzutami osobistymi gości. Ten element gry poznaniacy wykonywali bardzo słabo (10/18 w całym spotkaniu) co pomogło Legii utrzymać w miarę bezpieczną przewagę. W końcówce spotkania przewaga legionistów zmalała do trzech punktów, ale celna trójka Marcelego Wilczka uspokoiła grę, a rywale w ostatnich akcjach nie mogli oddać skutecznego rzutu z dystansu.

Kolejne spotkanie podopieczni Piotra Bakuna rozegrają w sobotę, 14 stycznia o 17:00 z Astorią Bydgoszcz.

Biofarm Basket Poznań - Legia Warszawa 58:66 (10:14, 11:17, 19:18, 18:17)

Basket Poznań: Filip Struski 16 pkt. 8 zb. 2 as. 5 str., Adam Metelski 9 pkt. 8 zb., Tomasz Smorawiński 8 pkt. 4 zb., Mateusz Bręk 7 pkt. 5 zb. 3 as., Szymon Ryżek 7 pkt. 3 zb. 2 as., Piotr Wieloch 6 pkt. 4 zb. 3 as., Jakub Fiszer 3 pkt. 3 zb. 2 as., Mateusz Migała 2 pkt. 1 zb., Mikołaj Kurpisz 0 pkt. 2 zb., Patryk Stankowski 0 pkt. 1 zb., Dawid Gruszczyński 0 pkt.,  Jakub Simon -

Legia Warszawa: Marcel Wilczek 18 pkt. 8 zb., Grzegorz Kukiełka 15 pkt. 2 zb. 4 as. 4 prz., Mateusz Jarmakowicz 14 pkt. 2 zb. 1 as. 3 bl. 6 str., Michał Aleksandrowicz 12 pkt. 3 zb. 1 as., Łukasz Pacocha 5 pkt. 4 zb. 4 as., Adam Linowski 2 pkt. 3 zb., Łukasz Wilczek 0 pkt. 6 zb. 6 as. 3 prz., Piotr Robak 0 pkt. 2 zb., Grzegorz Malewski 0 pkt. 2 zb., Tomasz Andrzejewski -, Kamil Sulima -