News: Koszykówka: Mecz Legii z Anwilem wydarzeniem kolejki

Koszykówka: Wygrana w Siedlcach

Michał Grzegorczyk

20.10.2016 01:06

(akt. 21.12.2018 22:31)

W spotkaniu z SKK Siedlce nie zagrali Michał Aleksandrowicz i Marcel Wilczek, którzy powracają do zdrowia po urazach doznanych w meczu z Notecią Inowrocław. Koszykarze Legii wygrali jednak czwarte spotkanie z rzędu. Tym razem pokonali na wyjeździe SKK Siedlce 62:80.

Równorzędną walkę z Legionistami gospodarze nawiązali jedynie w początkowych 7 minutach pierwszej kwarty. W tej części meczu siedlczanie byli bardzo skuteczni (9/10 z gry). Mimo to pierwszą kwartę Legia wygrała 25:23. W kolejnych częściach meczu przewaga podopiecznych Piotra Bakuna systematycznie wzrastała. Legia popełniła dużo mniej strat oraz grała bardziej zespołowo od koszykarzy z Siedlec (wskaźnik asyst do strat SKK 10/18 Legia 19/10). Najwięcej punktów w spotkaniu zdobył Tomasz Andrzejewski (26 pkt.), a najlepszym podającym był Piotr Robak (8 as.) pierwszym strzelcem z ławki był Grzegorz Malewski (16 pkt. 4/7 za 3). W drużynie gospodarzy z dobrej strony pokazał się Damian Szymczak (15 pkt.) oraz były legionista Damian Zapert (8 pkt. 4 zb.)

W sobotę o 16:00 w hali przy Obrońców Tobruku Legia podejmowac będzie Spójnię Stargard.

SKK Siedlce – Legia Warszawa 62:80 (23-25 ; 16-22 ; 11-19 ; 12-14)

SKK Siedlce: Damian Szymczak 15 pkt. 3 zb. 3 as.,  Damian Zapert 8 pkt. 4 zb.,  Rafał Sobiło 8 pkt. 4 zb., Rafał Król 8 pkt. 2 zb., Marcin Pławucki 6 pkt. 6 zb 5 as. 4 st., Łukasz Paul 6 pkt. 3 zb., Kamil Czosnowski 4 pkt. 2 zb. 2 as., Rafał Stefanik 2 pkt. 3 zb., Marcin Nędzi 2 pkt. 2 zb., Rafał Rajewicz 2 pkt. 1 zb. 5 st., Dawid Kołodziński 1 pkt., Aaron Weres 0 pkt.,

Legia Warszawa: Tomasz Andrzejewski 26 pkt. 6 zb. 2 as., Grzegorz Malewski 16 pkt. 4 zb., Grzegorz Kukiełka 12 pkt. 2 zb., Adam Linowski 11 pkt. 4 zb. 1 as., Piotr Robak 7 pkt. 3 zb. 8 as., Łukasz Wilczek 6 pkt. 5 zb. 6 as., Łukasz Pacocha 2 pkt. 3 zb. 2 as., Bartłomiej Bojko 0 pkt. 3 zb., Andrzej Paszkiewicz 0 pkt. 1 zb. 2 prz., Michał Aleksandrowicz-, Marcel Wilczek-