News: Koszykówka: Wygrana z Pogonią Prudnik

Koszykówka: Wygrana z Pogonią Prudnik

Samuel Szczygielski

26.02.2016 22:58

(akt. 13.12.2018 06:24)

W hali Osir Bemowo przy ul. Obrońców Tobruku legioniści podejmowali zespół Pogoni Prudnik zajmujący 5 miejsce w lidze. Legia wygrała 84:75 umacniając się na trzecim miejscu w tabeli. "Wojskowi" tym samym zrewanżowali się rywalom za pierwszy mecz, który przegrali w Prudniku. Zwycięstwo jest 19. w tym sezonie, a 12. na własnym terenie.

Fotoreportaż z meczu (fot. Jan Szurek)

Fotoreportaż z meczu (fot. Marcin Szymczyk)

Pierwsza kwarta była najbardziej wyrównana, co potwierdził też wynik. Legia zmarnowała kilka sytuacji pod koszem, ale przede wszystkim zawiodła defensywa. Podopieczni Piotra Bakuna po 10 minutach gry wygrywali z przeciwnikami 22:20. W drugiej części gry Legia podkręciła tempo i na tle rywala prezentowała się coraz lepiej, jednak nie przestała popełniać błędów. Rywale z "Obuwnika", choć wielu z nich nie wykorzystali, znów zbliżyli się do 20 punktów w kwarcie. Po połowie meczu na tablicy wyników widniało 44:39 dla Legii.

Zawodnicy "Wojskowych" zdominowała Prudnik po zmianie stron. Można pochwalić naszych graczy za skuteczność. Choć pod własnym koszem nadal zdarzały się błędy, to było ich zdecydowanie mniej. Legioniści pewnie wygrali tę część meczu 23:17, więc przed ostatnimi dziesięcioma minutami gry Legia prowadziła już 67:56. Ostatnia kwarta była jedyną przegraną przez nasz zespół. Warszawscy koszykarze poczuli najwyraźniej zbyt duży luz, przez co zdobyli jedynie 17 punktów. Zawodnicy przyczynili się do podwyższenia średniej zarówno rzuconych, jak i straconych punktów w tym sezonie, które wynosiły odpowiednio 79 i 70 "oczek". Mecz zakończył się dziewięciopunktowym zwycięstwem 84:75.

Spotkanie było szczególne, dla Adama Parzycha. Skrzydłowy, który jest najskuteczniejszym zawodnikiem naszej drużyny przekroczył barierę 300 punktów w sezonie.

Kolejny mecz legioniści rozegrają w następny piątek, 4 marca o 19:00 z Astorią Bydgoszcz. Bilety w cenie 10 złotych będą do kupienia w kasach Legii oraz na ebilet.pl od poniedziałku.

Legia Warszawa - Pogoń Prudnik 84:75 (22-20, 22-19, 23-17, 17-19)