News: Koszykówka: Wygrana z Pogonią Prudnik

Koszykówka: Wygrana z Pogonią Prudnik

Michał Grzegorczyk

25.02.2017 20:12

(akt. 13.12.2018 01:28)

Koszykarze Legii wygrali w Warszawie z Pogonią Prudnik 85:75. Podopieczni Piotra Bakuna wprawdzie po pierwszej części gry przegrywali 17:21, ale już kolejne kwarty należały do „Zielonych Kanonierów”. Duża w tym zasługa Marcela Wilczka, zdobywcy 25 punktów. Nieźle punktowali też Tomasz Andrzejewski i Łukasz Pacocha. Z kolei Z kolei triple double zdobył (kapitan) Łukasz Wilczek. Spotkanie obejrzało blisko 700 osób na trybunach w hali przy Obrońców Tobruku. Legioniści zajmują drugie miejsce w tabeli. Poniżej szersza relacja z meczu oraz zdjęcia.

Zdjęcia z meczu (fot. Paweł Grabowski)

Do sobotniego spotkania Legia Warszawa przystępowała mocno osłabiona. Trener Piotr Bakun nie mógł skorzystać z dwóch ważnych zawodników: Michała Aleksandrowicza oraz Mateusza Jarmakowicza. Do składu Legii wrócił natomiast doświadczony podkoszowy Tomasz Andrzejewski, który z 15 punktami był dzisiaj drugim strzelcem zespołu.

Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana. W pierwszych minutach legioniści szybko wyszli na prowadzenie, ale goście odpowiedzieli trafieniami zza łuku po których w 9. minucie spotkania było 20:15 dla Pogoni. Mimo braku najwyższego w Legii Jarmakowicza, podopieczni trenera Bakuna dominowali w walce na tablicach, dzięki czemu mogli wielokrotnie ponawiać swoje akcje. W drugiej kwarcie gra „Zielonych Kanonierów” dalej nie wyglądała najlepiej. Dopiero pod koniec tej części spotkania legioniści poprawili obronę w efekcie przed końcem pierwszej połowy wyszli na 2 punktowe prowadzenie. Niski rezultat do przerwy 33:31 był wynikiem słabej skuteczności obu stron „Wojskowi” tragicznie rzucali za 3 punkty trafiając tylko 2 z 10 prób, z kolei goście popisali się beznadziejną 33,3% skutecznością rzutów wolnych.

Po zmianie stron na parkiecie mogliśmy zobaczyć inną Legię. W pierwszych 3 minutach III kwarty legioniści prowadzili 9:0. W 25. minucie przewaga gospodarzy urosła do aż 15 „oczek”. Jednak koszykarze z Prudnika podkręcili tempo rozgrywania akcji i przed ostatnią odsłoną spotkania na tablicy wyników widniało tylko sześciopunktowe prowadzenie Legii. W czwartej kwarcie jak i w całym spotkaniu nie do zatrzymania był Marcel Wilczek, który nie dość, że brał na siebie ciężar zdobywania punktów (25 w całym meczu), to na dodatek robił to na świetnej prawie 85% skuteczności! Kiedy rewelacyjnie punktującego Wilczka wspomógł dwoma  trafieniami za 3 wspomniany wcześniej Andrzejewski, przewaga Legii urosła do 13 „oczek”. Niestety w ostatnich dwóch minutach pewni zwycięstwa „Wojskowi” pozwolili gościom na ostatni zryw. Po nieroztropnych stratach goście zmniejszyli straty do 6 punktów, a za przekroczenie limitu przewinień boisko opuścić musieli Łukasz Pacocha i Marcel Wilczek. Wtedy jednak sprawy w swoje ręce wziął Łukasz Wilczek, który dzięki trafieniom z linii rzutów osobistych utrzymywał bezpieczne prowadzenie Legii i zakończył mecz z triple-double, notując 11 punktów, 10 asyst oraz 10 zbiórek!

Drużyna z Warszawy wciąż walczy o pierwsze miejsce w tabeli na zakończenie rundy zasadniczej. Legioniści muszą jednak wygrać wszystkie swoje mecze oraz liczyć na dwa potknięcia Max Elektro Sokoła Łańcut, aby myśleć o przewadze parkietu w playoff-ach. Najbliższe spotkanie legioniści rozegrają w środę o 16:00 w Radomiu. Na Bemowo koszykarze powrócą w  sobotę 4 marca o 17:00 zagrają ze Zniczem Basket Pruszków.

Legia Warszawa - Meritum Pogoń Prudnik 85:75 (17:21, 16:10, 20:16, 32:28)