Redaktor Michał Grzegorczyk

Michał Grzegorczyk

09.04.2024 21:55

(akt. 09.04.2024 23:43)

Koszykarze Legii wygrali na wyjeździe aż 97:68 ze Śląskiem Wrocław w 27. kolejce Orlen Basket Ligi. Dla "Zielonych Kanonierów" to niezwykle ważne zwycięstwo w kontekście walki o miejsce w fazie play-off.

Wtorkowy mecz we Wrocławiu oba zespoły rozpoczęły od kilku niecelnych rzutów zza łuku, po których pierwsze punkty zdobył spod kosza Aric Holman. Na skuteczną akcję środkowego Legii odpowiedział będący ostatnio w bardzo dobrej dyspozycji Angel Nunez, który szybko miał na koncie 5 "oczek". Po słabej dyspozycji strzeleckiej z początku meczu, to gospodarze szybciej wyregulowali celowniki i aż 4-krotnie trafili zza łuku, co pomogło im doprowadzić do remisu po 14 i zniwelować przewagę szybciej grającej Legii. Jednak w końcówce pierwszej kwarty to warszawiacy lepiej atakowali obręcz i wygrali pierwsze 10 minut 23:18.

Drugą kwartę goście zaczęli od dwóch strat i po jednej z nich efektowną akcją w kontrze popisał się Nunez. Od tego momentu to legioniści mieli serię punktową 7:0, po której o czas poprosił trener Miodrag Rajković. Po krótkiej przerwie przewaga Legii urosła o kolejne pięć "oczek". Serię punktową "Zielonych Kanonierów" przerwał dopiero skutecznym wjazdem pod kosz Daniel Gołębiowski. Jednak to goście byli dużo lepiej dysponowani i ich przewaga rosła z każdą akcją, co wyprowadzało z równowagi serbskiego szkoleniowca. Zdobycze punktowe dla gospodarzy ciągnął Nunez, który wywalczył aż 14 z 30 punktów Śląska w pierwszej połowie. Z kolei po stronie Legii, w końcówce drugiej kwarty serię skutecznych rzutów za trzy miał Raymond Cowels i ostatecznie jego zespół schodził do szatni prowadząc 53:30.

Po zmianie stron pierwsze punkty zdobył po zbiórce w ataku Dusan Miletić, ale kolejne akcje należały już do najskuteczniejszego gracza meczu, Christiana Vitala, który zdobył 5 "oczek" z rzędu. Jednak przy 26-punktowym prowadzeniu legioniści poczuli się zbyt pewnie i pozwolili gospodarzom na serię punktową 6:0 i tym razem o przerwę na żądanie poprosił Marek Popiołek. Po czasie ponownie ciężar gry wziął na siebie Vital, a koledzy z zespołu wzięli z niego przykład i na 1,5 minuty przed końcem warszawiacy prowadzili 31 punktami. Ostatecznie po trzech kwartach wygrywali ze Śląskiem 77:49.

W ostatniej odsłonie Miletić dawał jeszcze sygnał swoim kolegom, by spróbować w końcówce niwelować straty, ale legioniści byli skoncentrowani do samego końca i ostatecznie pewnie pokonali Śląsk we Wrocławiu 97:68.

W najbliższą niedzielę, 14 kwietnia (godz. 17:30), "Zieloni Kanonierzy" znowu zagrają na wyjeździe, tym razem z Kingiem Szczecin.

27. KOLEJKA ORLEN BASKET LIGI: ŚLĄSK WROCŁAW – LEGIA WARSZAWA 68:97 (18:23, 12:30, 19:24, 19:20)

Śląsk: Angel Nunez 20 pkt. 3 zb. 1 as., Daniel Gołębiowski 13 pkt. 4 zb., Dusan Miletić 11 pkt. 8 zb. 2 as., Hassani Gravett 5 pkt. 2 zb. 6 as. 3 str., Marek Klassen 5 pkt. 3 zb. 5 as. 8 str., Jakub Nizioł 5 pkt. 1 zb. 1 as., Andrii Voinalovych 5 pkt. 1 zb., Artsiom Parakhouski 2 pkt. 2 zb., Mateusz Zębski 2 pkt. 1 zb. 1 as., Aleksander Wiśniewski 0 pkt. 1 zb. 1 as., Oskar Hlebowicki 0 pkt. 1 zb.

Legia: Christian Vital 21 pkt. 3 zb. 4 as., Tyran De Lattibeaudiere 12 pkt. 4 zb. 2 as., Ray Cowels III 12 pkt. 3 zb., Aric Holman 11 pkt. 6 zb. 3 as. 3 str., Michał Kolenda 11 pkt. 1 zb. 1 as.,  Loren Jackson 10 pkt. 1 zb. 9 as., Grzegorz Kulka 9 pkt. 3 zb., Marcel Ponitka 7 pkt. 2 zb. 3 as., Josip Sobin 4 pkt. 5 zb. 3 as., Marcin Wieluński 0 pkt. 1 zb., Kacper Gordon 0 pkt. 1 zb., Dariusz Wyka-

TABELA ORLEN BASKET LIGI (więcej informacji o koszykówce znajdziecie na podstronie dot. stołecznej sekcji, TUTAJ):