News: Legia - Basket Poznań 71:74 - porażka w ostatniej sekundzie

Legia - Basket Poznań 71:74 - porażka w ostatniej sekundzie

Jan Szurek

18.03.2016 22:34

(akt. 07.12.2018 16:38)

Koszykarze Legii po dramatycznej końcówce meczu ponieśli ósmą porażkę w sezonie. Basket Poznań, który do Warszawy przyjechał autokarem Lecha, pokonał Legię 74:71 (25:15, 18:20, 18:20, 13:16). Decydujące punkty zdobył w ostatniej sekundzie meczu Piotr Wieloch rozpaczliwym rzutem za trzy punkty. Zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć z tego spotkania.

Fotoreportaż z meczu (fot. Jan Szurek)

Fotoreportaż z meczu (fot. Justyna Jankowska)

Fotoreportaż z meczu (fot. Marcin Szymczyk)

Legioniści bardzo źle wypadli w pierwszej kwarcie meczu, którą przegrali 10 punktami. W kolejnych kwartach mozolnie odrabiali straty. W połowie trzeciej części gry wyszli nawet na prowadzenie 47:45 jednak nie potrafili go utrzymać i po kolejnych minutach znów goście prowadzili dziesiecioma punktami.

W ostatniej kwarcie wydawało się, że poznaniacy kontrolują wynik. Jednak legionistom udało się w ostatnich minutach zbliżyć do rywali. Na 9 sekund przed końcem błąd popełnił Piotr Wieloch i legioniści mogli rozpocząć akcję od bocznej linii. W przeciwieństwie do pozostałego okresu meczu, w którym nasi gracze mieli duże problemy ze skutecznością, udało się wykończyć akcję i doprowadzić do wyrównania. Gdy wydawało się, że w hali na Obrońców Tobruku dojdzie do dogrywki, Piotr Wieloch rozpaczliwym rzutem dał Baseketowi zwycięstwo.