Redaktor Marek Majewski

Marek Majewski

09.04.2022 09:30

(akt. 09.04.2022 10:08)

W niedzielę, 10 kwietnia o godz 17:00, Legia Ladies zagrają ze Żbikiem Nasielsk mecz 15 kolejki rozgrywek IV ligi kobiet. Po dwutygodniowej przerwie związanej z odwołaniem przez MZPN powodu opadów śniegu wszystkich spotkań poprzedniej kolejki nasze piłkarki wracają na Łazienkowską.

Rywalkami będzie piąta drużyna rozgrywek, która w dotychczasowych meczach zgromadziła 20 punktów i chociaż nie liczy się już w walce o awans to z pewnością jest dużo groźniejszym rywalem niż dotychczasowe przeciwniczki w wiosennych meczach. W rundzie jesiennej Legia w Nasielsku pokonała Żbika 2:0 po bramkach Amelii Przybylskiej i Magdaleny Zduńczyk. Żbik dominował wtedy w pierwszej połowie, a legionistki przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę w drugiej części meczu. Biorąc pod uwagę sytuację w tabeli i cel jaki przyświeca Legii, to kolejne zwycięstwo jest oczywistym celem dla naszych dziewczyn.

Mamy nadzieję, że nasza podstawowa trójka ataku, będzie miała szanse na poprawę swoich statystyk. Dotychczas wszystkie pięć wiosennych goli Legia Ladies padły łupem Amelii Przybylskiej, Klaudii Grodzkiej i będącej w wybornej formie Klaudii Świstek (cztery bramki w ostatnim przedsezonowym sparingu i trzy bramki w lidze).