Redaktor Marek Majewski

Marek Majewski

03.06.2022 17:10

(akt. 03.06.2022 17:15)

W sobotę, 4 czerwca o godz 15:00 Legia Ladies rozegrają wyjazdowy mecz z GOSiR Piaseczno i będzie to już przedostatni mecz sezonu 2021/22 IV ligi kobiet.

Gosirki z 25 punktami zajmują 8 miejsce w tabeli i są solidną drużyną środka tabeli. W jesiennym spotkaniu przy Łazienkowskiej sprawiły sporą sensację remisując z Legia Ladies 2:2. Piłkarki z Piaseczna obejmowały prowadzenie na początku pierwszej i drugiej połowy, a legionistki mimo ogromnej przewagi zdołały tylko dwukrotnie doprowadzić do remisu po bramkach Amelii Przybylskiej i to pomimo gry w przewadze przez blisko 25 minut. Dobry wynik dla gości był niewątpliwie zasługą Kai Ożgo. Stojąca wtedy na bramce, była piłkarka Medyka Konin, a obecnie grająca trener Gosirek popisała się wieloma skutecznymi interwencjami i walnie przyczyniła się do sukcesu swojej drużyny. Niezależnie od obsady bramki w sobotnim meczu, Legia Ladies będą faworytkami i będą chciały zdobyć komplet punktów.

W minionym tygodniu padło kilka rozstrzygnięć, które mają wpływ na końcowy układ tabeli. Najpierw Polonia bez gry zainkasowała trzy punkty walkowerem w meczu 20. kolejki z KS Raszyn (drugi mecz z kolei, kiedy drużyna z Raszyna zrezygnowała z gry). Potem na 1 i 2 czerwca miała wyznaczone zaległe mecze 14 kolejki ze Żbikiem i 17 kolejki z Mazovią. Środowy mecz nie odbył się, bo tym razem z przyjazdu na Konwiktorską zrezygnował zespół z Nasielska. A czwartkowy mecz w Grodzisku Mazowieckim skończył się łatwym zwycięstwem Polonii 5:0. Dzięki temu Polonia awansowała na pierwsze miejsce w tabeli i ma 2 punkty przewagi nad Legią, przy nadal jednym meczu zaległym (mecz z Ostrovią zaplanowano na 9.06).