30.08.2024 10:00

(akt. 28.08.2024 17:20)

W niedzielę 1 września Legia Ladies w 4. kolejce Orlen I ligi kobiet zagrają na wyjeździe z UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna.

Trójka to klub z dwóch małych, oddalonych od siebie o około 30 km małopolskich wsi, który od 2010 ma swoją drużynę kobiecą, a od sezonu 2019/20 występuje na poziomie I ligi.

Zeszły sezon dziewczyny ze Staszkówki i Jelnej zakończyły na siódmym miejscu (30 pkt, bilans 8-6-8, bramki 53-39). W bezpośrednim pojedynku na wiosnę legionistki wygrały 4:1, a po dwie bramki strzeliły Milena Prochowska i Martyna Sobczyńska.

Start obecnego sezonu dla gospodyń nie jest udany. Trójka przegrała wszystkie trzy mecze, jest jednym z trzech zespołów z zerowym dorobkiem na koncie i w meczu z Legią na pewno będzie szukać pierwszych punktów. Legionistki po srogiej lekcji futbolu jakiej udzielił jej w ostatnią niedzielę KS Uniwersytetu Jagiellońskiego, także będzie chciała udowodnić, że to był chwilowy dzień słabości i nadal chce się liczyć w walce o awans, a ewentualna strata punktów z drużyną z dołu tabeli ten cel oddali.

Na czele tabeli KS UJ z 9 punktami, a za nimi siedem drużyn, w tym Legia, które mają po 6 punktów.

Mecz rozegrany zostanie 1 września o godzinie 17:00 na stadionie w Siennej (wieś oddalona ok. 2km od Jelnej) gdzie znajduje się nowo wybudowane główne boisko i baza treningowa Trójki. Po najbliższej kolejce będą dwa tygodnie przerwy na reprezentacje (z legionistek powołanie na mecze kadry U17 dostała Gabriela Jankiewicz). Po przerwie Legia Ladies podejmować będą Lech/UAM Poznań. Mecz zaplanowano na 15 września o godzinie 15:00 w LTC.