Legia Warszawa - Żalgiris Wilno 2:0 (0:0)

22.07.2011 09:00

(akt. 14.12.2018 01:18)

<p>Legia Warszawa w piątkowy wieczór rozegrała ostatni sparing przed startem w europejskich pucharach. Zespół z Łazienkowskiej zmierzył się przy Łazienkowskiej z Żalgirisem Wilno, które do Warszawy dotarło już wczoraj. Legioniści na Stadionie Wojska Polskiego zwyciężyli 2:0 po bramkach Miroslava Radovicia i Danijela Ljuboji. Serwis Legia.Net przeprowadził relację tekstową "na żywo" z dzisiejszego pojedynku. Wkróyce pomeczowe wypowiedzi, zdjęcia oraz materiały video.</p>

- Doping kibiców - VIDEO

Legia od pierwszych minut była zespołem wyraźnie lepszym. Kibice zgromadzeni na trybunach, na pierwszą efektowną akcję czekali zaledwie osiem minut – wtedy to Wawrzyniak świetnie wypuścił Radovicia, który wpadł w pole karne i dośrodkował w kierunku Kucharczyka. Młody napastnik Legii nie zdołał jednak wykończyć mocnego podania. Podopieczni Macieja Skorży w dalszym ciągu dyktowali warunki, czego przykładem była kolejna akcja lewym skrzydłem. Ponownie Wawrzyniak w roli głównej, podał do Rybusa, ten jednak osiem metrów przed bramką nie trafił czysto w piłkę. W 24. minucie spotkania, legioniści trafili do siatki. Akcję rozpoczął Ljuboja, który zagrał do Borysiuka. Zawodnik przymierzany do Udinese, popisał się świetnym podaniem do Kucharczyka, a ten dostrzegł lepiej ustawionego Radovicia. „Bratko” dopełnił jedynie formalności. Pięć minut później było już 2:0. Podobna akcja, tym razem w ślad Borysiuka poszedł Gol. On dostrzegł wybiegającego na czystą pozycję Radovicia, który asystował Ljuboji. Były napastnik PSG takich sytuacji nie zwykł marnować. W dalszej części pierwszej połowy Legia miała jeszcze kilka sytuacji, lecz albo brakowało skuteczności, albo dobrymi interwencjami popisywał się Rapalis.

Druga połowa to zupełnie inne widowisko. Powolne, nudne i bardzo niedokładne. Na boisku pojawili się rezerwowi, co miało niemały wpływ na poziom samej gry. Sytuacji bramkowych nie było po obu stronach. Warto odnotować strzał z rzutu wolnego Ljuboji oraz kilka rajdów Hubnika. W 72. minucie spotkania na boisku pojawił się testowany Ohajon. Sam trener Skorża podkreślał, że zawodnik ten nie jest jeszcze przygotowany do gry. I to było widać. Izraelczyk niczym nie zachwycił.

Legia Warszawa - Żalgiris Wilno 2:0  (2:0)
Radović (24. min.), Ljuboja (24. min.)

Legia
: Skaba (85' Szumski) - Rzeźniczak (62' Jędrzejczyk), Żewłakow, Komorowski (78' Astiz), Wawrzyniak (78' Kiełbowicz) - Kucharczyk (70' Ohayon), Borysiuk (85' Kneżević), Gol (78' Żyro), Radović (78' Wolski), Rybus (46' Hubnik) - Ljuboja (62' Manu).

Żalgiris: (I połowa) Rapalis - Vaitkunas, Freidgeimas, Jankauskas, Jokić - Vaskela, Grgurović, Kurnajew, Nagumanow, Silenas - Matulevicius. (II połowa) Rapalis (88' Brażinskas) - Freidgeimas, Perić,  Jankauskas, Silenas - Astrauskas, Grgurović (83' Mastianica), Prekratić, Nagumanow,  Vaskela (84' Zubow) - Matulevicius (65' Jersovas)