Legioniści nominowani do nagród Ekstraklasy

Maciej Ziółkowski

Źródło: Ekstraklasa SA, ekstraklasa.org

03-05-2021 / 21:00

(akt. 03-05-2021 / 21:02)

Ekstraklasa S.A. ogłosiła nazwiska zawodników nominowanych do nagród indywidualnych. Wśród wyróżnionych znaleźli się piłkarze i trener Legii Warszawa.

Dwudziestu piłkarzy oraz pięciu trenerów zostało nominowanych przez Ekstraklasę S.A. do nagród dla najlepszych w sezonie 2020/21. Wyboru laureatów dokona 17-osobowa kapituła dziennikarzy oraz ekspertów, która nominowała także pięciu zawodników do nagrody Piłkarza Sezonu. Wśród zawodników i trenerów nominowanych na poszczególnych pozycjach znaleźli się przedstawiciele jedenastu klubów PKO Bank Polski Ekstraklasy:

Bramkarz sezonu: Dominik Hładun (KGHM Zagłębie), Dusan Kuciak (Lechia), Frantisek Plach (Piast), Dante Stipica (Pogoń), Artur Boruc (Legia)

Obrońca sezonu: Kamil Piątkowski (Raków), Jakub Bartkowski (Pogoń), Josip Juranović (Legia), Filip Mladenović (Legia), Benedikt Zech (Pogoń)

Pomocnik sezonu: Marcin Cebula (Raków), Luquinhas (Legia), Filip Starzyński (KGHM Zagłębie), Mateusz Szwoch (Wisła Płock), Bartosz Kapustka (Legia)

Napastnik sezonu: Kamil Biliński (Podbeskidzie), Mikael Ishak (Lech), Jesus Imaz (Jagiellonia), Tomas Pekhart (Legia), Jakub Świerczok (Piast)

Trener sezonu: Czesław Michniewicz (Legia), Marek Papszun (Raków), Kosta Runjaic (Pogoń), Piotr Tworek (Warta), Waldemar Fornalik (Piast)

Członkowie kapituły mogą do zakończenia przedostatniej kolejki sezonu oddawać swoje głosy na trzech ich zdaniem najlepszych trenerów i piłkarzy w każdej kategorii. Wyboru dokonają dziennikarze sportowi oraz przedstawiciele Ekstraklasy S.A. i PZPN. Według innych zasad przebiega głosowanie na zdobywcę najbardziej prestiżowej nagrody - Piłkarza Sezonu. Nominacje oparte są na głosowaniu członków kapituły. Zwycięzca – jako jedyny - zostanie wybrany przez wszystkich zawodników PKO Bank Polski Ekstraklasy. Głosować mogą na pięciu nominowanych: Tomas Pekhart, Filip Mladenović, Jakub Świerczok, Dante Stipica, Kamil Piątkowski.

Zdobywców nagród poznamy w trakcie Gali Ekstraklasy, która w tym roku odbywa się wyłącznie jako event telewizyjny bez udziału publiczności. – Wspólnie z naszymi partnerami telewizyjnymi – CANAL+ oraz Telewizją Polską – chcemy uroczyście podsumować kończący się sezon PKO Bank Polski Ekstraklasy. Galę organizujemy więc w ścisłym reżimie sanitarnym i z zachowaniem najwyższych środków ostrożności, które sprawdziły się na stadionach w trakcie całego sezonu. Mamy nadzieję, że transmisja z tego wydarzenia w połączeniu z powrotem kibiców na trybuny w ostatniej kolejce, pozwoli poczuć te emocje, do których jesteśmy przyzwyczajeni. I z niecierpliwością czekać będziemy na powrót do normalności wraz ze startem nowego sezonu – powiedział Prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki.

Transmisja z Gali Ekstraklasy rozpocznie się w poniedziałek, 17 maja o 20:30 na antenach CANAL+ i TVP Sport. W jej trakcie wyróżnieni zostaną także: Król Strzelców, który otrzyma statuetkę przygotowaną przez oficjalnego dostawcę piłek – adidas oraz Młodzieżowiec Sezonu wybrany wspólnie z PKO Bankiem Polskim spośród wszystkich Młodzieżowców Miesiąca.

QUIZ Legia mistrz 2021. Co wiesz o poprzednich mistrzostwach?

Komentarze (61)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Kapitan
 • 1 / 1
Bramkarz - Kuciak. Może Stipica. Oni w poszczególnych meczach wyciągali tyle, co Boruc w całym sezonie. Więc bądźmy poważni.

Obrońca - tak naprawdę Mladen powinien dostać piłkarz sezonu, Juranovic obrońca, to miałoby największy sens.

Pomocnik - trudna sprawa, Luquinhas marne liczby i brak decyzyjności w kluczowych momentach, Kapustka nierówny. Tutaj najłatwiej dać komuś spoza Legii, więc tak też obstawiam, chociaż obiektywnie konkurencja nie jest od naszych mocniejsza.

Napastnik - tu na 100% Pekhart. Inna decyzja byłaby kompletną aberracją.

Piłkarz - Mladenovic miałby sens, jeśli Jura będzie obrońcą. Pekhart na pewno nie. Ogólnie zgadzam się z typem Stana, że duże szanse ma Świerczok, po pierwsze dlatego, że inne ekipy nie przepadają za Legią, po drugie, że wypada jakoś Świerczoka uhonorować, a danie mu napastnika byłoby obrazą rozumu.

Trener - Michniewicz lub Papszun po równo. Mniej prawdopodobne, ale niewykluczone, że będzie jakaś dziwna próba pogodzenia i dostanie np. Tworek.
Pozycja pomocnika rzeczywiście najsłabiej obsadzona, w tym sensie, że trudno któregokolwiek z wymienionych piłkarzy uznać za rzeczywiście wybijającego się na tej pozycji (łącznie z naszymi, zgadzam się z Yorickiem). Taki np. Starzyński to chyba znalazł się tam za zasługi z lat ubiegłych. Chyba najbardziej sensowne byłoby przesunięcie Mladena do tej formacji i uhonorowanie go za rzeczywistą funkcję na boisku, a nie przydział nominalny. Umówmy się, że akurat Mladen w podstawowej funkcji obrońcy nie powala. Jura jest tam lepszy.
Pułkownik
 • 0 / 0
Stipica
Mladen
Luquinhas
Pekhart
Tworek
MVP Sezonu: Mladen
Piłkarza sezonu wybiorą inni piłkarze - w tych warunkach obstawiam, że wygra Świerczok.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Dlaczego tak uważasz?
Tego typu zawodnik z punktu widzenia murawy robi duże wrażenie. Jak na polską ligę wszechstronny, zaawansowany technicznie, nieszablonowy a przez to trudny do zatrzymania. Ma bardzo duży wpływ na grę drużyny, jest jej liderem, piłkarze Piasta czują się pewniej z nim na boisku i to widać na murawie. Czyli: obrońcy się obawiają, pomocnicy chcieli by mieć takiego partnera a napastnicy mogą podpatrywać. Chyba też bez znaczącego "elektoratu negatywnego".Słowem piłkarz, którego rywale i trochę się obawiają i trochę podziwiają za umiejętności piłkarskie, co składa się na uznanie w środowisku, które przecież będzie decydować.
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Pekhart i Michniewicz jak najbardziej, Mladen raczej też - ale bardziej za ofensywę niż obronę ;)
Boruc chyba nie - gdyby od początku bronił tak, jak w końcówce sezonu...
Co do pomocnika sezonu - jedna wielka niewiadoma. Niby Szwoch ma liczby, ale gra w słabiutkim zespole. Niby nasi mają słabe liczby, ale mają tytuł MP...
No i piłkarz oczywiście Tomas.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Boruc się rozgrzewał. W perspektywie sezonu.
Kapitan
 • 0 / 0
Poprzednio Antolic coś dostał (piłkarz lub pomocnik?) bez liczb, ale sensownie, bo był generałem i architektem. Żaden z naszych tak się nie prezentował. No Kapustka owszem, miał dobre a nawet genialne mecze, ale miał i słabsze. Luqi miał moment sezonou taki na 3-4 mecze, gdzie grało wszystko łącznie z wykończeniem, ale to za krótki przebłysk.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Antola wygrał w kategorii najlepszy pomocnik, a najlepszym zawodnikiem uznano Felixa (czyli pomocnikiem był Felix gorszy, ale zawodnikiem lepszym :D).
Już kiedyś trenera wybrali nie wiem na jakiej podstawie więc tutaj wyniki mogą być różne i lepiej nie brać tego poważnie
Będzie tak
Stipica
Mladen
Luquinhas
Pekhart
Papuszyn
Najlepszy zawodnik ekstraklasy któryś z jakim
Któryś z trójki Mladen, Luquinhas, Pekhart *
Stawiam dokładnie tak samo!
"Zwycięzca – jako jedyny - zostanie wybrany przez wszystkich zawodników PKO Bank Polski Ekstraklasy. Głosować mogą na pięciu nominowanych: Tomas Pekhart, Filip Mladenović, Jakub Świerczok, Dante Stipica, Kamil Piątkowski."
Także Luquinhas raczej nie...
Pułkownik
 • 1 / 0
Bieszczady obstawiam identycznie
Chyba najbardziej realne, jeżeli nie chcą dać wszystkich nagród Legionistom, osobiście uważam, że trenerem powinien zostać Michniewicz !
Hałdun, Szwoch, Ishak... No bez jaj
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Moim zdaniem to Dusan Kuciak , Josip Juranović, Luquinhas , Pekhart i Marek Papszun.
Raczej Mladen dostanie, Luquinhas, Pekhart i najlepszy piłkarz ekstraklasy to któryś z tej trójki.
Niedpodzianką będzie jeżeli dostanie Boruc ku Michniewicz
Obrońca musi być z Legii, pomocnik to samo, napastnik i trener też, inne wybory to kompromitacja plebiscytu.
A w przypadku trenera może tak być.
Kapitan
 • 0 / 0
Kapituła jak zawsze znajdzie wytlumaczeni dla swoich wyborów a Anal + bedzie robił PR...
Napastnik sezonu to chyba musi być król strzelców co? Podobnie trener mistrzowskiego zespołu. Mógłbym sie zastanowić nad pomocnikiem, bo w sumie Luqi nie ma tylu liczb, ale nikt nie ma takiej techniki jak on w lidze. Jura i Mladen to też top jak dla mnie.
Ale te kapituły mają to do siebie, że to raczej plebiscyt a niżeli rzetelna ocena umiejętności. Nawet jak dadzą nagrodę Legioniście, to zaraz uznają, że w sumie to już za dużo nagród dla tej Legii i trzeba dać komuś innemu.
Już wymyślają w komentarzach na innych forach , że Legia najbogatsza, najlepszy skład, wiec im łatwiej... wiec nagrody powinni dostać ci którym trudniej... zawodnicy Warty itp !
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Niekoniecznie Król strzelców. Przypuśćmy że król strzelców ma 20 bramek, a za nim jest dwoch napadziorów co mają 18-19 goli, z czego są bardziej krratywni, mają większy wpływ na grę swojego klubu, np więcej asyst. A król strzelców np 5-8 bramek z karnych. Wtedy napastnikiem sezonu jak najbardziej zasłużenie może zostać kto inny.
W obecnym sezonie nie ma takiej sytuacji i jakikolwiek inny zwycięzca niż Pekhart to będzie śmiech na sali
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Nie zawsze wybory dało się logicznie wytłumaczyć - choćby ostatnio Antola był najlepszym pomocnikiem, a Felix najlepszym zawodnikiem...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
To raczej z braku konkretnych grajków typu Vadis
Hlasdun Starzynski Szwoch za co niby te nominacje ?? Ekspert po byku
Tak aby nie byli tylko sami legioniści :)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Kogoś musieli wrzucić
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Szwoch - najlepszy asystent ligi.
Pułkownik
 • 1 / 1
Jura/Mladeb i Pekhart pewniami jak dla mnie.
Trener to pewnie Papszun
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Pytanie brzmi: czy pod płaszczykiem plebiscytu zostaną rozdane nagrody pocieszenia dla przegranych?
Josip Juranović (Legia) vs Filip Mladenović (Legia) - kto wygra? Bo chyba nie Zdech z Pogni?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Takie plebiscyty mają to do siebie że czasami liczby (gole, asysty) są ważniejsze niż lepsza gra. Dlatego obstawiam Mladena
No to ja obstawie na Jura! Tak czy inaczej, ma byc Legionista! :)
Mladen wygra, mimo, że Jura jest bardziej równy i stabilny.
Ok, zobaczymy!!! :D :D :D
Marszałek Polski
 • 3 / 2
Bramkarz — Boruc;
Obrońca — ex æquo: Juranović, Mladenović;
Pomocnik — Luquinhas;
Napastnik — Pekhart;
Trener — Michniewicz,
a co!
Wyglada sensownie i bardzo logicznie!
Marszałek Polski
 • 1 / 2
I realnie
Tak powinno być !
Ale Borucowi i Michniewiczowi nie dadzą ;(
Zegrze,
realnie? Nie sądzę... Były już lata, w których wygraliśmy wszystko, ale plebiscyty jakoś niekoniecznie... Na szczęście, jeśli miałbym wybierać, pozostałbym przy tytułach drużyny. Nasze gabloty przyjmują REALNE trofea ;-)
Ledagr1916 - nasze gabloty przyjmują REALNE trofea. Masz na mysle te z Pucharow Europejskich? ;P
Stiborius,
no nie żartuj... Wiesz, do czego piłem. OK, w Europie nie znaczymy nic, ale nie jesteśmy wyjątkiem wśród polskich klubów, natomiast nie robimy fety z okazji drugiego miejsca itp. Zresztą w tym roku ów klub chętnie by fetę nawet z okazji czwartego miejsca zrobił, ale nawet tego nie osiągnie ;-)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Ledarg to była ironia. Wiadomo że nie dadzą Legii wszystkiego. Zresztą nie na wszystko zasłużyliśmy. Bramkarz, tak obiektywnie, patrząc na cały sezon to Stipica
Marszałek Polski
 • 0 / 0
O zawodniku sezonu zapomniałeś - pewnie Tomas? ;-)
Generał brygady
 • 1 / 0
Obrońca i napastnik to dla mnie pewniacy (Mladen i Pekhart) bramkarz to pewnie Stipica, z pomocnikiem to niewiadoma, wszyscy mieli lepsze i słabsze momenty. Najcięższy chyba będzie wybór trenera sezonu. Ja bym obstawił Tworka, bo jednak trzeba przyznać, że chłop stworzył coś z kompletnie niczego.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Trenerzy to na prawdę każdy zasłużył i ciężko wybrać jednego. Choć jakbym miał stawiać kasę to rozegra się pomiędzy Cześkiem a Papszunem
Porucznik
 • 0 / 1
Dziwne,że tego Lopesa z Rakowa nie nominowali takie nad nim zachwyty po PP. Jak Mladenovic zostanie piłkarzem sezonu, to jeszcze bardziej zacznie gwiazdorzyć.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Lopes nie gra w Rakowie
Jeszcze nie gra ale moze niedlugo tak? Natomiast co do Lopeza to literowka...
Bramkarz- Stipica
Obrońca- Juranović
Pomocnik- Luquinhas
Napastnik- Pekhart
Trener- Papszun
Boruc lepszy. A wybor trenera...pod sensacje zezonu moe i tak ale jezeli chodzi o rzemioslo nie bylbym taki pewny...
Stiborius

Oceniam sezon a nie rzemiosło. Pod względem rzemiosła Michniewicz jest zdecydowanie lepszy ale moim zdaniem podium Rakowa i PP decyduje o tym że statuetkę w tym sezonie wręczyłbym Papszunowi.
I tak chyba będzie, tylko dlatego aby nie było wszystkich z Legii.
Marszałek Polski
 • 2 / 2
Bramkarz - chciałoby się żeby wygrał Król Artur ale pewnie Stipica

Obrońca - jeżeli będzie ktoś inny niż Mladen to będę w szoku

Pomocnik - Cebula lub Luqi. Pewnie dadzą Cebulę bo Legia jest pewniakiem na obrońcę i napastnika, Pogoń na bramkarza więc tu wcisną Raków (całkiem zasłużenie)

Napastnik - podobnie jak z obrońcą, jak będzie ktoś inny niż Pekhart to śmiech na sali

Trener - tutaj na prawdę każdy z nominowanych zasłużył
Myślę, że to jest trafna ocena.
Jura? ;)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Wizualnie i za grę zasłużył i Jura ale takie plebiscyty mocno biorą pod uwagę liczby. Jura super ma sporo asyst ale jednak Mladen dorzucił trochę bramek