fot. Marcin Szymczyk

Legionistki zagrają w Orlen I lidze?

Redaktor Redakcja Legia.Net

Redakcja Legia.Net

Źródło: kobiecyfutbol.pl

09.11.2023 23:55

(akt. 10.11.2023 10:53)

Jak informuje kobiecyfutbol.pl do Śląskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło pismo z SWD Wodzisław Śląski, w którym klub powiadamia związek o planowanym zbyciu sekcji piłki nożnej kobiet na rzecz spółki Legionistki sp. z o.o z siedzibą w Warszawie przy ul. Łazienkowskiej 3.

To nie jest pierwszy raz kiedy Legia łączona jest z klubem z Wodzisławia. Minionego lata SWD był bliski wycofania z rozgrywek pierwszej ligi z uwagi na kłopoty finansowe. Część zawodniczek rozpoczęła poszukiwania nowych pracodawców. Wtedy wodzisławski klub poinformował, że pomocy finansowej udzielił Dariusz Mioduski. Dzięki temu wsparciu zespół z Wodzisławia, choć z opóźnieniem, przystąpił do rozgrywek na drugim szczeblu rozgrywkowym. Jednak po 9. kolejkach SWD zajmują ostatnie miejsce w tabeli z zerowym dorobkiem punktowym na koncie. Legia Ladies występują obecnie w III lidze, a sekcja prowadzonej jest formalnie przez Legia Soccer Schools. Przed ostatnim meczem rundy jesiennej legionistki zajmują 3 miejsce tracąc 7 punktów do liderujących Diamentów. 

Przejmowanie zespołów kobiecych przez bardziej renomowane kluby jest powszechne w Polsce, Podobną drogą poszedł m.in Lech Poznań, Wisła Płock, Pogoń Szczecin czy Śląsk Wrocław. Legia także sondowała taką możliwość wcześniej wśród warszawskich zespołów, a nawet próbując przejąć Tarnovię. Jednak do tej pory żadna z takich prób nie zakończyła się przejęciem zespołu grającego na pierwszym lub drugim poziomie rozgrywkowym.

Polecamy

Komentarze (2)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.