Lokalizacja meczu rezerw z Piastem? Pogoda rozdaje karty

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

26-11-2019 / 23:13

(akt. 27-11-2019 / 00:14)

Trzecioligowe rezerwy Legii Warszawa zmierzą się we wtorek 3 grudnia o godzinie 17:45 z Piastem Gliwice. Spotkanie odbędzie się w ramach 1/8 finału Pucharu Polski. To, gdzie mecz zostanie rozegrany, będzie zależało od warunków atmosferycznych.

- Jeżeli warunki atmosferyczne okażą się sprzyjające, mecz zostanie rozegrany w Ząbkach – mówi trener „dwójki”, Piotr Kobierecki. O co chodzi? Murawa na stadionie przy ul. Sportowej nie jest podgrzewana. Wystarczy mróz, by nawierzchnia nie została dopuszczona do rywalizacji, bo mogłaby sprawić zagrożenie dla zdrowia zawodników. Jeśli będzie na tyle zimno, że trawa w Ząbkach nie będzie nadawała się do gry, starcie zostanie rozegrane na płycie głównej stadionu przy Łazienkowskiej. Ostateczna decyzja w kontekście lokalizacji może zapaść nawet dzień przed spotkaniem.

Przypomnijmy, że zarówno rezerwy jak i pierwszy zespół zagrają swoje mecze tego samego dnia. Drużyna Kobiereckiego rozpocznie rywalizację z Piastem o godzinie 17:45, z kolei piłkarze Aleksandara Vukovicia występujący w Łęcznej z drugoligowym Górnikiem, trzy godziny później. 

- Wydaje mi się, że z punktu widzenia takiego meczu, lepiej byłoby walczyć w Ząbkach. To obiekt, na którym gramy na co dzień. Gliwiczanie natomiast nie mieli jeszcze szansy na nim rywalizować. Na pewno byłby to nasz atut. Przy Łazienkowskiej niewielu z nas miało okazję występować. W pojedynczych przypadkach mieliśmy styczność z tą murawą, gdy na niej trenowaliśmy. Wiadomo, byłoby to wtedy nasze boisko, ale tak naprawdę Piast zagrał na nim więcej spotkań niż my - uważa Patryk Konik, boczny defensor Legii Warszawa, który zapewnił "Wojskowym" awans strzelając jedynego gola w poprzedniej rundzie z Odrą Opole. 

Komentarze (19)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Kapitan
  • 0 / 0
Naprawdę trafny komentarz Futbolowego !
Lepiej gdyby grali w Ząbkach wtedy jest szansa na sprawienie niespodzianki. Mecz na dużym stadionie przy Ł3 to pewne baty od Piasta.
Oj fajnie byłoby gdyby nasze rezerwy pokazały,ile znaczy obecny mistrz.
ciekawe jakby Legia pierwsza wylosowała klub z jakiegoś Pacanowa bez podgrzewanego boiska to też szukali by podgrzewanego i grali gdzieś indziej czy kazali by grać w Pacanowie bo to świeto dla klubu , miasta, regionu?
klub z poziomu rozgrywkowego Legii dwójki nie musi mieć zdaje się podgrzewanej płyty ?
W Pacanowie kozy kują, nie mają drużyny piłkarskiej
Generał dywizji
  • 0 / 0
Ciekawe jak to jest z podgrzewaną murawą w PP.
Z jednej strony człowiek by chciał, żeby mecz odbył się na Ł3, ale... W tej kwestii decydujące zdanie powinni mieć chyba zawodnicy. Niby w Warszawie jest u siebie, ale jednak boisko w Ząbkach jest tym, na którym grają, więc ta murawa daje im jakiś tam przywilej.
Niezależnie od miejsca, w którym przyjdzie im grać, mam nadzieję, że awansują.
Chyba że zagrają zawodnicy z jedynki;-) Wtedy Ł3 jest już jedynym rozwiązaniem:-)
Według przepisów nie za bardzo mogą zagrać zawodnicy z jedynki.
Według przepisów to nie mogą zagrać tylko ci, którzy w tej edycji PP zagrali, choć 1 minutę w pierwszej drużynie.
Tylko patrząc, że to dopiero 1/8 PP to nie ma co liczyć, by np. Vesović, czy Remy zagrali w rezerwach z Piastem...
Oczywiście, że są pewne ograniczenia, wszyscy zagrać nie mogą, ale kilku zawodników jeszcze nam zostało:-), choć przyznam, że nie pamiętam, kto z jedynki może zagrać. W wolnej chwili muszę sprawdzić, kto nie ma przeciwwskazań.
Obradović nie ma przeciwskazań ;)
Generał dywizji
  • 0 / 0
Faktycznie tylko Obradovic jest do gry z jedynki.
Myślałem, że więcej tych zawodników może zagrać. Mój błąd.
Pułkownik
  • 2 / 0
Cokolwiek sądzimy, gracz Legii ma rację - na małym obiekcie, na wąskim i grząskim boisku łatwiej się bronić. A tylko kontrataki są szansą + stałe fragmenty lub karne, wiadomo. Przy Łazienkowskiej mecz byłby niejako oddany bez walki - fajne i należne uhonorowanie, lecz awans Piastowi dostarczony na tacy. A przecież pięć dni później zagra w Szczecinie i nie musi mieć łatwo.

Ale najsensowniej jednak, by 'dwojka' nie patrzyła na 'jedynkę'. Ma własną przygodę z PP, piszę własną historię, chłopaki dopełniają swoje tylko CV, a pierwszy zespół o tak sobie poradzi.

Oby nie poradził sobie Piast. Tego sobie życzę 3 grudnia (w moje urodziny, więc może się spełni?).
Pułkownik
  • 0 / 0
Tak samo uważam niech grają w Ząbkach większe szanse.
Martwi pogoda może być mały mróz.
Marszałek Polski
  • 1 / 1
Dawajcie na Narodowy. Mega promocja, parówki za free plus pepsiloka w wiadrach. Oprócz kibiców zwali sie kupa gawiedzi rządna darmochy i igrzysk i zarobimy krocie.
Panie! To trza przybyć, rodzinę się obdzwoni:-) A gadżety jakie dadzą;-)?
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Otwieracze do browsa z herbami klubów (z tym że zamiast Legii będzie etykieta zastępcza - czarna dwójka na białym tle) i szkła powiększające do wypatrywania na trybunach kibiców Piasta.