Wiktor Puciłowski
fot. Marcin Szymczyk

Młodzieżowiec zostanie w Legii

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

10.06.2024 14:00

(akt. 10.06.2024 14:12)

Według naszych informacji, 19-letni Wiktor Puciłowski, który w sezonie 2023/2024 występował w III-ligowych rezerwach, zostanie w Legii na dłużej. Jego dotychczasowa umowa obowiązywała do końca czerwca br., ale – ze względu na klauzulę i spełnienie pewnych warunków – automatycznie się przedłużyła o kolejne 12 miesięcy, do połowy 2025 roku.

Wiktor Puciłowski (178 cm, 72 kg) jest w Legii już 11. rok. Młodzieżowiec trafił do klubu z Łazienkowskiej jako 9-latek, który reprezentował wcześniej Śląsk Wrocław oraz FC Barcelona Escolę Varsovia. 

W sezonie 2022/23 wyróżniał się w Centralnej Lidze Juniorów U-19, w połowie 2023 roku dołączył do III-ligowych rezerw, a pod koniec października ub.r. wygrał rywalizację na prawym wahadle, stając się podstawowym zawodnikiem "dwójki" (28 meczów, 1804 minuty, gol, trzy asysty, asysta drugiego stopnia). W styczniu miał polecieć z "jedynką" do Belek, ale ostatecznie zabrakło go w kadrze na obóz z powodu kontuzji (naderwanie mięśnia czworogłowego uda). Niedawno młodzieżowiec został też mistrzem Polski do lat 19 (dwa spotkania, 122 minuty, ważna bramka z Lechem Poznań)

Największe atuty 19-latka to szybkość, dynamika, wytrzymałość, gra obiema nogami (prawa wiodąca), drybling 1 na 1, fizyczność i strzał z dystansu. W ostatnich miesiącach zawodnik zdecydowanie poprawił grę w defensywie, którą też należy uznać za jego mocną stronę. Piłkarz Legii II mocno pracuje nad aspektem mentalnym, bo wie, jak kluczowa jest koncentracja na najwyższym poziomie rozgrywkowym.

Chciałbym zaistnieć w Legii, gdyż to klub, z którym jestem naprawdę mocno związany. Od małego marzyłem o grze w pierwszym zespole i wierzę, że to osiągnę mówił Puciłowski pod koniec 2023 roku.

Polecamy

Komentarze (8)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.