News: Mundial: Niemcy mistrzami świata!

Mundial: Holandia kończy na trzecim miejscu

13.07.2014 02:00

(akt. 04.01.2019 12:21)

Na mistrzostwach świata do rozegrania został jeszcze tylko jeden mecz, ten najważniejszy - finał. W sobotę wyjaśniło się, że trzecie miejsce na brazylijskim turnieju wywalczyli Holendrzy. Gospodarze po porażce 0:3 zostali z niczym. Julio Cesara pokonali Robin van Persie, Daley Blind oraz Georginio Wijnaldum. Poniżej szczegóły.

Mecz o trzecie miejsce na mundialu dla gospodarzy był ostatnią szansą na zachowanie jakiejkolwiek twarzy po blamażu z Niemcami, którzy pokonali podopiecznych Luisa Felipe Scolariego 1:7. Dla Holendrów to również nie było spotkanie marzeń, lecz "Pomarańczowi" od pierwszych sekund wzięli się do roboty i ofensywnej gry. Już w 3. minucie okazję wykonania rzutu karnego dostał Robin van Persie, choć trzeba przyznać, że "jedenastka" została niesłusznie podyktowana przez arbitra. Snajper Manchesteru United wykorzystał okazję i wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie. Trzynaście minut później było 2:0. Piłkarze z Europy przeprowadzili naprawdę ładną akcję, którą sfinalizował Daley Blind wykorzystując jeszcze tragiczną postawę miejscowej defensywy. Do przerwy wynik się nie zmienił, choć to "Oranje" prowadzili grę.

W drugiej połowie Brazylijczycy starali się w pewien sposób pokazać swoje umiejętności, ale i tak to Holendrzy prowadzili grę i udowadniali, że to oni zasługują na brązowe medale imprezy. Do końca meczu, Luis van Gaal wprowdził na boisko trzech zawodników, ale warto to odnotować, gdyż w sumie przez cały turniej dał zagrać wszystkim 23 piłkarzom, którzy razem z ekipą "Oranje" przyjechali na mundial. To nie był jednak koniec meczu, bo w doliczonym czasie gry rezultat na 3:0 ustalił Georginio Wijnaldum, a chwilę później Holendrzy mogli cieszyć się z trzeciego miejsca na mundialu. A Brazylijczycy? Zeszli szybko do szatni, a podniesienie się po takich mistrzostwach zajmie im teraz dłuższą chwilę. Jedno jest pewne, dla obu szkoleniowców było to ostatnie spotkanie w roli opiekunów tych drużyn.

Brazylia - Holandia 0:3 (0:2)
van Persie (3. min.), Blind (16. min.), Wijnaldum (90. min.).

Żółte kartki: Silva, Fernandinho, Oscar (Brazylia) - Robben, de Guzman (Holandia).

Brazylia: Cesar - Maicon, Silva, Luiz, Maxwell - Ramires (73' Hulk), Paulinho (57' Hernanes), Gustavo (46' Fernandinho), Oscar - Willian - Jo.

Holandia: Cillessen (90' Vorm) - de Vrij, Vlaar, Indi - Kuyt, Clasie (90' Veltman), de Guzman, Blind (70' Janmaat) - Wijnaldum - van Persie, Robben.