News: Koszykówka: Mecz Legii z Anwilem wydarzeniem kolejki

Noteć pokonana - kolejne zwycięstwo koszykarzy

Szymon Wojda

28.01.2017 22:12

(akt. 21.12.2018 22:31)

Legia Warszawa w meczu wyjazdowym odniosła przekonujące zwycięstwo pokonując Noteć Inowrocław 89:70. Ostateczny wynik nie oddaje jednak przebiegu meczu. Legioniści mimo, że wygrywali każdą z kwart i co jakiś czas uciekali przeciwnikom na kilkanaście punktów, to jednak szczególnie w drugiej połowie musieli odpierać ambitne próby zniwelowania straty zawodników gospodarzy. Ambicja zawodników z Inowrocławia nie przyniosła jednak efektów.

Postawa Noteci zobrazowała zawodnikom Legii jak istotna w sporcie jest koncentracja. Goście utrzymali jednak prowadzenie i po końcowej syrenie dziesiąte zwycięstwo z rzędu stało się faktem. Następny mecz Legioniści rozegrają w Warszawie 31.01, a ich rywalem będzie SKK Siedlce.

Noteć Inowrocław - Legia Warszawa 70:89 (16:23, 14:20, 25:19, 15:27)

Noteć: Mikołaj Grod 22 (2)*, Seweryn Sroczyński 12, Adam Lisewski 12, Dawid Adamczewski 10 (2), Bartosz Pochocki 6, Michał Kucharski 5, Hubert Wierzbicki 3 (1), Damian Szczepanik 0, Patryk Bielecki 0, Norbert Jaśtak -, Marcin Rzosiński -, Kamil Maciejewski -,

Legia: Marcel Wilczek 17 (2)*, Michał Aleksandrowicz 16 (2)*, Tomasz Andrzejewski 12 (2), Grzegorz Kukiełka 11 (1)*, Piotr Robak 11 (2), Łukasz Wilczek (k) 10 (1)*, Adam Linowski 6, Łukasz Pacocha 3, Mateusz Jarmakowicz 3*, Kamil Sulima 0, Grzegorz Malewski 0.