News: Oceny piłkarzy Legii za mecz z Zagłębiem - dowiezione trzy punkty

Oceny piłkarzy Legii za mecz z Lokeren - Najlepsi Radović i Kucharczyk

Łukasz Sawczuk

20.09.2014 10:26

(akt. 21.12.2018 15:24)

Inauguracja fazy grupowej Ligi Europy w tym sezonie w wykonaniu Legii Warszawa wyglądała zdecydowanie lepiej niż przed rokiem. Po niezłym spotkaniu gospodarze pokonali belgijski Lokeren 1-0. Jedyną bramkę zdobył Miroslav Radović. My jak zwykle oceniliśmy piłkarzy Legii w skali 1-10, gdzie 1 oznacza sugestię zmiany profesji, a 10 występ idealny, gdzie wychodziło wszystko. W identycznej skali legionistów oceniliście Wy. Wasze oceny znajdują się w nawiasach oraz na samym dole w kolejności od najwyższej do najniższej. Zapraszamy do lektury.

Gra zespołu 6 (5,97 – średnia ocen zawodników Legii wg czytelników Legia.Net) – Pomimo opinii niektórych ekspertów to był naprawdę niezły występ warszawskiej Legii. Zwycięstwo może nie przyszło łatwo, nie było efektowne, ale w tym momencie dla gospodarzy liczyły się trzy punkty. Wojskowi dobrze rozpoczęli. Była okazja Michała Żyry, potem minimalne spalone Michała Kucharczyka. Ataków „na hurra” nie było i bardzo dobrze. Panowało raczej przekonanie, że bramka w końcu padnie. Stało się to po niemal kwadransie drugiej połowy, kiedy to – co warte podkreślenia – Legia miała słabszy moment gry. Lokeren okazało się zespołem nieźle ustawionym taktycznie, wypełniającym swoje boiskowe zadania. Przez długi czas była to drużyna potrafąca wytrącać legionistom argumenty z ręki. Zwycięstwo zawodników ze stolicy nie było jednak zagrożone. Brawa za inaugurację, teraz pora na trudniejsze spotkania.

Dusan Kuciak 7 (6,60 – ocena czytelników) – Po słabszych dwóch meczach, kiedy to nasz słowacki golkiper był mocno krytykowany za boiskową postawę, tym razem przyszedł czas na dobre spotkanie. W zasadzie miał jedną okazję do wykazania się prawdziwym kunsztem - zatrzymał Hansa Vanakena. Tym razem nie zawiódł. Poza tym dość pewny na przedpolu.

Łukasz Broź 5 (5,54) – Tym razem słabszy występ naszego prawego defensora. W pierwszej części meczu popełnił spory błąd - poślizgnął się) i Vanaken mógł pokonać Kuciaka. Na posterunku stał jednak nasz bramkarz. Chcielibyśmy żeby był bardziej aktywny z przodu, ale trzeba pamiętać, że każdy z zawodników ma swoje zadania taktyczne nakreślone przez trenera.

Jakub Rzeźniczak 6 (5,91) – Naprawdę przyzwoicie zagrał nasz środek defensywy w czwartkowym spotkaniu. Trzeba podkreślić dobrą współpracę pomiędzy Rzeźniczakiem a Juniorem. Postawa naszej obrony wyglądała znacznie lepiej w porównaniu z pojedynkiem ze Śląskiem Wrocław. Nasz defensor wygrał większość pojedynków z rywalem, był bardzo aktywny przy rozegraniu piłki na własnej połowie.

Dossa Junior 6 (5,88) – Tym razem bez bramki, choć kilka razy wbiegał w pole karne rywali. Portugalczyk z cypryjskim paszportem prezentował się przyzwoicie. Kilka błędów bez wątpienia popełnił. Dobre pojedynki główkowe, nieco gorzej z wyprowadzaniem piłki. Ogólnie jednak występ na malutki plusik. Poza jednym sporym błędem w 16. minucie meczu.

Tomasz Brzyski 6 (5,64) – Kilkukrotnie uderzał na bramkę rywali, jednak brakowało dokładności. Najbliżej bramki był przed końcem pierwszej części meczu po strzale z rzutu wolnego. Bardziej aktywny w ofensywie od Łukasza Brozia. W defensywie bez zarzutu, trzeba jednak podkreślić wsparcie, jakie otrzymywał od Michała Kucharczyka. Tym razem jego dośrodkowania w pole karne nie były tak groźne jak zwykle.

Ivica Vrdoljak 6 (5,98) – Miewał lepsze i gorsze fragmenty gry. Waleczny i wszędobylski. Wziął na siebie ciężar gry, przez niego przechodziła większość akcji. Czasami jednak tracił głowę, wtedy nerwowość brała górę i pojawiała się niedokładność. Razem z Jodłowcem może nie stłamsili środka pola rywali, jednak źle nie zagrali. Rywale zbyt wielu okazji do zdobycia bramki nie mieli.

Tomasz Jodłowiec 5 (5,61) – Plus za podanie do Kucharczyka w akcji zakończonej bramką dla Legii - bez niego tego gola by nie było. Długimi fragmentami grał jednak słabo - zwłaszcza w pierwszej połowie. Raził niedokładnością. W odbiorze również czegoś brakowało, był gdzieś schowany w środku pola. W przypadku Jodłowca liczymy na więcej.

Michał Żyro 6 (5,72) – W pierwszej części meczu prezentował się znacznie lepiej. Szkoda sytuacji z pierwszych minut meczu, kiedy to stanął „oko w oko” z bramkarzem gości. Nie trafił jednak czysto w piłkę. Poza tym dobry w odbiorze piłki, waleczny w defensywie, nękał bramkarza Lokeren strzałami z dystansu. W drugiej części spotkania nieco zniknął z pola widzenia. Notował zbyt długie przestoje w grze.

Michał Kucharczyk 8 (7,46) – Asysta przy bramce Radovicia. Poza tym bardzo aktywny. Świetna postawa w defensywie. Do tego stwarzał naprawdę duże zagrożenie na połowie rywali. Gdyby tylko nie te spalone... Trzeba jednak podkreślić, że spotkanie z Lokeren było jednym z najlepszych dla Kucharczyka w tym sezonie. Michał pokazał naprawdę świetny poziom! Ustabilizował formę, stał się przewidywalny.

Ondrej Duda 4 (4,81) – Słabszy występ Słowaka, to nie był jego dzień. Czyżby gra co kilka dni wpłynęła na formę Dudy? Miewał przebłyski. Posłał kilka niezłych piłek. Raził niestety niedokładnością, było też kilka strat i niepotrzebne holowanie piłki. Czasami nonszalancja i słaba współpraca z kolegami. Sporo niepotrzebnych fauli. Mniej pobłażliwy sędzia może nie wytrzymać i pokazywać karki.

Miroslav Radović 8 (7,92) – Stanowił o sile ofensywnej naszego zespołu. W pierwszej części meczu jednak mniej widoczny. Dobrze radził sobie z zawodnikami Lokeren, którzy nabierali się niemal zawsze na zwody Serba. Strzelec jedynej bramki. Brał na siebie ciężar gry, za co brawa. Tego od Radovicia przecież oczekujemy. Miał trudne momemty, bo Belgowie byli dobrze zorganizowani w defensywie. Ale dał soboe radę i jak zwykle nie zawiódł.

Oceny zmienników:

Marek Saganowski (4,62) – Grał zbyt krótko.

Legionistą meczu wybraliśmy Miroslava Radovicia. Identycznie zadecydowaliście Wy – średnia ocen Serba wyniosła 7,92.